fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Yurtdışı Alışverişleri Azaldı, İnternet Alışverişleri Arttı

Anasayfa
İnternet Yurtdışı Alışverişleri Azaldı, İnternet Alışverişleri Arttı

Global Blue Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Aslantaş, tax free olarak yurtdışından yapılan alışverişlerin 2016 yılına oranla 2017 yılında azaldığını açıkladı. 2016 yılında 130 milyon Euro’nun üzerinde olan alışverişlerin 2017 yılında ise 113 milyon Euro seviyesine kadar gerilediği açıklandı.

Genç ve orta yaşlı vatandaşlar dışında 60 yaş ve üzeri vatandaşların dahi artık internet üzerinden alışveriş yapmaya başladığı bu dönemde, tax free ihtiyacının ortadan kalkmasa dahi ihtiyacın oldukça fazla azaldığını veriler kanıtlıyor. İnternet kullanıcılarının en sık tercih ettikleri siteler ise yurtiçi alışveriş siteleri oluyor.

İnternet Kullanılıyor

Global Blue Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Aslantaş, yurtiçi alışverişlerin çok daha fazla cazip olduğunu iddia ederken, vatandaşlar ise yurtdışı alışverişlerinde son dönemde interneti aktif olarak kullanmaya başladı. Birçok vatandaşın internet üzerinden alışveriş yaptığı bu dönemde teknoloji çağına uygun olarak hareket etmesi ve internet üzerinden neredeyse istediği her ürünü veya benzerlerini yurtdışı ülkelerinden getirtmesi tax free alışverişlerin düşmesinde etkili oldu. Artan Euro ve dolar fiyatları ile uçak bileti fiyatlarından dolayı tax free alışverişlerin düşmüş olduğu tahmin ediliyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR