Yurt dışı telefonları e-devlet üzeri kayıt ettirmek - DC-Tekno
Kapat

Yurt dışı telefonları e-devlet üzeri kayıt ettirmek

Anasayfa
Mobil Yurt dışı telefonları e-devlet üzeri kayıt ettirmek

Yurt dışı telefonları e-devlet üzeri kayıt ettirmek

IMEI kayit Nasil yapilir?, Yurtdisi telefon kayit 

Yurt disinda kullandiginiz telefonu Türkiye’de de kullanmak isterseniz imei numarasi ile telefonunuzu kayit ettirmeniz gerekmektedir. Imei kayit yapilabilmesi için bazi sartlar gerekmketedir. Özellikle pasaportunuza son iki yil telefon kaydi bulunmamasi gerekiyor.

Imei numarasiyla birlikte vergi dairesine giderek TC Kimlik Numaranizin üstüne harc  “bugünkü harç bedeli 115,-”  ödeyebilirsiniz. Bu islemi yaptiktan sonra E-devlet sifreniz ile e-devlet.gov.tr adresine giris yaparak BTK IMEI Kayit bölümünden bilgilerinizi girerek kayit edebilirsiniz. Sayet e-devlet sifreniz yoksa her hangi bir ptt subesinden sifre alabilirsiniz.

E-devlet.gov.tr adresi düzenli bir sekilde çalistigi vakit hiçbir zorluk çekmeden telefonunuzu imei numarasiyla kayit ettirebilirsiniz. Sayet e-devlet ile olmazsa turkcell, avea gibi bayiliklerde telefonunuzu kayit ettirebilirsiniz. Burada unutulmamasi gereken nokta ise giris çikislarin pasaport üzerine yazili olmasi gerekiyor. Sayet yoksa emniyet müdürlügü’nden yurda giris belgesi alabilirsiniz. Bazi subelerin ikametgah belgesi belgelerin istediklerini duyuyoruz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR