fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

YouTube’da Para Kazanmak İçin Artık 10,000 Görüntülenme Lazım!

Anasayfa
Teknoloji YouTube’da Para Kazanmak İçin Artık 10,000 Görüntülenme Lazım!
youtube para kazanma

YouTube, kanallara yaptığı ödemeler konusunda yeni bir sistemi kullanıma sunuyor.

5 sene önce YouTube, partnerlik programını tüm kullanıcılarına sunmuştu. Bu, video paylaşım devi tarafından atılmış önemli bir adım çünkü bu adım, YouTube’a üye olup video yükleyen herkesin para kazanabileceği anlamını taşıyordu.

Tabi bu cesur hamle, YouTube’un hem sosyal medya devi plaformlarından biri olmasını, hem de internet aleminin en büyük video platformu olmasını sağladı. Ancak, bu durum aynı zamanda bazı problemlere de sebep oluyordu. Farklı hesaplar açarak başkalarına ait videoları yükleyerek görüntülenme alanlar, o kişilerin haklarını ihlal etmelerine rağmen ödemelerden faydanalabilmekteydi. Özellikle bu konuda en büyük sıkıntıyı çekenler müzik ve sinema sektöründeki şirketlerdi. İşte bu duruma karşı YouTube, yeni bir önlem alıyor.

ad924507e7a2aa2e16dc32f9ec7de7210f619512

Yeni partner programını duyuran YouTube, getirdiği yeni düzenlemeler dolayında bir kanala görüntülenme sayısı 10,000’e ulaşmadan ödeme yapmayacak. Bu sayede YouTube, bir kanalın yasal içerikler üretip üretmediğini de tespit etmeyi amaçlamakta. Ayrıca video platform devi, bu hamle ile yeni, bağımsız içerikler üreten kanalların da kendilerini ön plana çıkaracaklarını düşünmekte.

Artık bir kanal genel görüntülenmede 10,000 görüntülenmeye ulaştığı zaman YouTube, kanalı inceleyerek kendi ilkelerine ve şartlarına uygun olup olmadığını değerlendirecek. Eğer söz konusu kanal, YouTube’un politikasına ters düşen herhangi bir şey barındırmıyorsa, o zaman o kanal YPP(YouTube Partner Program)’ye dahil olacak ve gerekli ödemeler bu sürecin ardından sağlanacak.

Bakalım YouTube’un bu yeni hamlesinden sonra platform nasıl etkilenecek?

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

3 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR