YouTube Videolarının Kapak Resimleri Artık Hareketli Olacak - DC-Tekno
Kapat

YouTube Videolarının Kapak Resimleri Artık Hareketli Olacak

Anasayfa
Teknoloji YouTube Videolarının Kapak Resimleri Artık Hareketli Olacak
youtube-karakalem

Dünya’nın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, videolarına GIF şeklinde hareketli kapak resimleri ekleyerek izlemeden video hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor.

Haziran sonundan bu yana böyle bir güncellemeye gidileceğinin sinyallerini veren YouTube, artık tüm videolara hareketli kapak güncellemesini getirmiş durumda. YouTube platformunun açıklamasına göre bu sistem, genişlemekte olan kullanıcılarının ana sayfada, arama sonuçlarında, trendler ve abonelikler sayfalarında videolar hakkında 3 saniyelik bilgilendirme klipleriyle ne izleyeceklerini göstererek onları daha bilinçli hale getirecek.

Şuan için sadece Chrome versiyon 32 ve sonrası ya da Opera versiyon 19 ve sonrası üzerinde çalışıyor. Mobil cihazlara böyle bir güncelleme gelecek mi? Bu konu hakkında henüz herhangi bir bilgi mevcut değil.

Önemli bir diğer nokta ise videonun oluşturucuları tarafından bu sisteme dahil olup olmama ya da nasıl bir özet koyulacağını belirleme gibi değişiklikler yapılamıyor. YouTube çalışanlarının geliştirdiği yapay zeka, 30 saniyeden uzun videoları seçiyor, bunların ilk yarısından bir klip oluşturuyor. Yani her şeyi YouTube hallediyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR