YouTube Teröre Karşı Önlemler Almaya Başladı - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

YouTube Teröre Karşı Önlemler Almaya Başladı

Anasayfa
Teknoloji YouTube Teröre Karşı Önlemler Almaya Başladı
youtube-teröre-geçit-vermeyecek

Son zamanlarda kullanıcıları aşırı rahatsız eden terör içerikleri videolar, YouTube‘da resmen cirit atıyor. Bu durumunda farkına varan Youtube bu videolara dur demek için önlemler almaya başladı.

YouTube, Teröre İzin Vermeyecek!

Kullanıcıların aşırı rahatsız olduğu, şikayet ettiği ve sürekli YouTube‘a geri bildirim gönderdikleri konu hakkında sonunda somut adımlar atılmaya başlandı. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu bundan sonra terör ve benzeri şiddet içerikli videoları dört farklı aşamayla ortadan hızlı bir şekilde kaldıracak.

Financial Times‘da yayınlanan habere göre YouTube, terör içeriklerini rahatlıkla ve hızlıca tespit edebilmek için videoları dört farklı güvenlik adımından geçirecek.

Kent Walker, YouTube‘da bu içeriği tanımlamak ve kaldırmak için çeşitli hükümetler ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştıklarını, bu tür videoları tanımlamak için özel yazılımlar üzerinde çalıştıklarını kamuoyuna duyurdu.

Bu adımların ilkinden bahsederek konuya girecek olursak, bu ilk adımda attığınız videonun içeriklerini otomatik olarak tanımlayabilecek bir güvenlik yazılımı kullanılacak. Bu yazılım sayesinde attığınız içerik rahatlıkla kategoriye alınabilecek.

YouTube’ın topluluk kurallarını hiçe sayan bir video tespit edildiği zaman yayınlanmasına izin verilmeyecek. Ayrıca bu içerikleri inceleyen ekibin sayısı da iki katına arttırıldı. Bu sayede kullanıcıların psikolojisini ve ruh sağlığına etki edebilecek videolar yayılmadan, kolaylıkla kaldırılacak.

Gel gelelim üçüncü adıma; YouTube topluluk standartlarını biraz olsa da ihlal eden videolara da sert bir uygulama getiriyor. Nasıl yani? “her hangi bir dine hakaret eden veya benzeri videolar” da bu uygulamaya dahil edildi. Bu tür videolar kaldırılmayacak ancak, arka plana atılarak herhangi bir reklam gelirinin elde edilmesine izin verilmeyecek. Sizce bu karar doğru mu yanlış mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Son adım, dördüncü adım ise YouTube, kullanıcıların terör propagandalarına kanmaması için özel bir eğitim hizmeti verecek. DAEŞ videolarına girmeye çalışan kullanıcılar tespit edilecek ve bu kişiler, anti-terör videolarına yönlendirilecek. Bu sayede genç kesimin DAEŞ üyesi olmaları engellenmeye çalışılacak. Dolayısıyla, YouTube buna karşı eğitici videolarla gençlerin bilinçlenmesini sağlayacak.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR