Kapat

Yenilenmiş Note 7 ve Eski Note 7 Arasındaki Farklar

Anasayfa Karşılaştırma Yenilenmiş Note 7 ve Eski Note 7 Arasındaki Farklar
yenilenmiş-note-7

Dün yenilenmiş Note 7 modelinin duyurulduğunu söylemiştik. Fakat hala kullanıcıların aklında soru işaretleri var. Note 7 FE ile Note 7 arasında ne gibi farklılıklar var? İşte detaylar…

2016 yılına batarya patlama sorunuyla çok kötü bir giriş yapan Galaxy Note 7 kendini yenileme kararı alarak Samsung Galaxy Note FE “Fan Edition” adıyla piyasaya yeniden çıktı. İddialara göre yenilenmiş Note 7 sadece 400.000 adet üretilecek ve Samsung’un merkezi diyebileceğimiz Güney Kore pazarında yer alacak. Diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağına dair ise henüz net bir bilgi yok.

Aslında 2 modelde birbirine çok benziyor. Lakin önemli birkaç değişiklik var. Bu değişiklikleri aşağıda sıraladık. Gelin hep birlikte inceleyelim;

note-fan-edition

1) Daha Güvenli Bir Batarya

İki modelin arasındaki en önemli fark pil ünitesi. eski Note 7 modelinde 3,500 mAh batarya vardır. Fakat bu batarya, uzun süre dayanamadığı için, Galaxy Note 7 FE modelinde, en azından telefonunuzun patlamasını engelleyecek güvenli bir 3,200mAh batarya tercih edilmiş.

2) Daha Kuvvetli İşlemci

Galaxy Note 7 modelini Snapdragon 820 yongaseti ile piyasaya süren Samsung, Galaxy Note 7 FE modelinde Snapdragon 821 işlemci tipini tercih etti.

3) Hafiften Tasarımsal Değişiklikler

Galaxy S8 ve S8 Plus modellerindeki gibi Note 7 FE modelinde de kulaklığın altında Samsung logosu yok. Arka kısımda ise “Fan Edition” yazısı var, bu da telefonu kullanan kişinin bir Samsung fanatiği olduğunu göstermesine olanak sağlıyor.

galaxy-note-7-fe-tasarım

4) Gelişmiş Arayüz

Yenilenmiş Note 7 modelinde de Galaxy S8 ve S8 Plus ile birlikte piyasaya sürülen yeni Samsung Experience arayüzünü kullanılıyor.

Benzer yazılar

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir