Kapat

Yeni Çağ “Aliexpress” Çağı

Anasayfa
Teknoloji Yeni Çağ “Aliexpress” Çağı
aliexpress-nedir-nasıl-kullanılır

Milyonlarca kişinin kullandığı alışveriş sitesi Aliexpress bütün Dünyayı etkilemekte. Ülkenizde bulunan ürünleri sizde bizim gibi çok pahalı buluyorsanız gideceğiniz tek adres ”Aliexpress” ve benzeri sitelerdir.

Çinin en büyük çevrim içi piyasalarından biri olan “Aliexpress” hakkında biraz konuşalım. Aliexpress’in bizlere kattığı artı ve eksi yönleri yazacak olursak;en önemli artı özelliği şehrinizden almaya kalktığınız ürünün 3 de 1’i fiyatına satılması. Yani bu ne demek? Diyelim ki bir saat beğendiniz ama çok pahalı işte burada devreye direk Aliexpress giriyor. Sizin burada alacağınız saat örnek verecek olursak 75 tl ise orada 9-10 dolar civarı bir fiyat ile sahip olabilirsiniz buda aşağı yukarı 35-37 TL arası peki bu ürün neden bu sitede bu kadar ucuz sizde merak etmişsinizdir değil mi?

Öncelikle şu algıyı ortadan kaldıralım. Hepimizde ürün Çin’den geliyorsa kesin orijinal değil, çakma gibi yakıştırmalar yaparız.Aslında bu kadar ucuz olmasının sebebi orada üretilip oradan direk mağazaya değilde bize gönderilmesi. Yani siz gidip bir mağazadan ürün alacak olduğunuzda o ürüne oradan buraya gelme fiyatı da eklenir. ÖTV KDV vb. fiyatları. İşin birde gümrük kısmı var tabi ki de. Yurt dışı gümrük limiti ise en son 75 Avro olarak belirlenmişti.Peki bu nedir? Bu sizin en fazla tek seferde 75 Avroluk alışveriş yapabileceğinizi belirtir. Oda aşağı yukarı 280-290 tl arasıdır. Siz diyelim telefon siparişi vermek istiyorsunuz ve bu limiti geçiyor bu durumda ise arkadaşlar aldığınız ürünün belli bir miktarı kadarını artı fiyat olarak gümrük ücreti şeklinde ödüyorsunuz.

aliexpress

İnsanın içinde her ne kadar kuşku olmasa da illaki ürünün gelmeme ihtimali vb. ihtimaller var. Ama bu durumdan korkmayın Aliexpress bu gibi durumlarda sizlere yardımcı oluyor. Para iadenizi gerçekleştiriyor. En önemli eksikliğe gelecek olursak yine saat örneğinden devam edelim burada gittiniz mağazaya parayı ödediniz saati aldınız çıktınız. Aliexpress’de öyle değil arkadaşlar aşağı yukarı 30-45 gün civarı gibi bir sürede elinize geçer sipariş verdiğiniz ürün. Tabi 15 günde gelen de var 60 günde gelmeyende…

Not: Bu makale kesinlik reklam amaçlı değil bilmeyenleri bilgilendirme amaçlıdır.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Yeni Çağ “Aliexpress” Çağı” üzerine 1 yorum

  1. Velit says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR