Home / Mobil / Yeni Apple Telefonlar iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Olarak Anılacak

Yeni Apple Telefonlar iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Olarak Anılacak

Yeni gelen sızıntılara göre Apple’ın 12 Eylül Salı günü açıklayacağı telefonlar iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olarak anılacak. iPhone X, Apple’ın onuncu yıl dönümü telefonu iken, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, geçen yılki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinin üst modelleri olarak karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz hafta yeni telefonlar için önemli iddialar ve fotoğraflar karşımıza çıkmıştı. Telefonların teknik özellikleri, tasarımı ve fiyatına dair onlarca iddia ortaya atıldı. Lakin bugün gelen bilgiler bütün iddiaları yanıltıyor. İşte gelen bilgiler;

3D ANIMOJI

iPhone X, kafanızın hareketleri ile hareket eden, yüz ifadelerinizi taklit eden ve hatta kelimelerinizi söyleyebilen yeni 3D “Animoji”ye sahip olacak. Kafa ve yüz hareketleri, telefonun ön yüzünde yeni gelecek olan 3B lazer / sensör ile izlenecek.

FİZİKSEL DÜĞMELERE HAYIR

IPhone X neredeyse hiç fiziksel bir düğmeye sahip olmayacak. Genelde iPhone modellerinde bulunan HOME tuşu ise yazılımsal olarak karşımıza çıkacak. iPhone’un yan düğmesi de bazı yeni görevler alacak. Yan düğmeye basılı tutarsanız Siri etkinleşecek veya düğmeye çift tıkladığınızda karşınıza Apple Pay çıkacak. Bu gelen sızıntılar sizlerin Apple’ın beklenen yeni telefonlarıyla ilgili kafanızda oluşan soru işaretlerinin çoğunu cevaplayacaktır.

About DC-Tekno Yönetim

Check Also

Galaxy Note 9 fiyatı zamlandı

Galaxy Note 9 modelinin fiyatına Samsung Türkiye’ye özel olarak dolar kuru dolayısı ile zam uyguladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.