Yandex ve Turkcell’den Arama Motoru “Yaani” Haberleri - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Yandex ve Turkcell’den Arama Motoru “Yaani” Haberleri

Anasayfa
Teknoloji Yandex ve Turkcell’den Arama Motoru “Yaani” Haberleri

Rus arama motoru Yandex, şimdi de Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell ile işbirliğine giderek tamamen yerli bir arama motoru kurdu. Peki yeni arama motoru Nedir? Nasıl Olucak?

Rus Izvestia gazetesi, iki şirketin geliştirdiği yeni arama motorunun adının ‘Yaani’ olduğunu ve firmaların şu anda sistemi test ettiğini yazdı.

Sitenin adresinin geçtiğimiz Ocak ayında çoktan yayına alındığı belirtiliyor. Sitenin tasarımında geleneksel kırmızı, sarı ve siyah Yandex çizgileri yerine Turkcell’in renklerine daha yakın olan lacivert ve mavi renkleri seçildi. Arama motorunda hava durumu, fotoğraf, video, harita ve döviz kurları gibi hizmetler sunulmuyor. Ancak bu tür aramalarda kullanıcılar Yandex ve Turkcell’in sitelerine yönlendiriliyor

Yandex küresel arama motorları arasında ilk 30 sırada yer alıyor. Türkiye pazarına 2011 yılında giren Rus arama motoru, yüzde 2’lik pazar payını artırmak için Google’e karşı 2015 yılında dev bir kampanya başlatmıştı. Ancak tüm çabalara rağmen pazar payını genişletememişti.

Ayrıca Rus uzmanlar yerel pazarın lideri konumudaki bir GSM operatörüyle işbirliğinin de çok avantajlı olduğuna dikkat çektiler.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Yandex ve Turkcell’den Arama Motoru “Yaani” Haberleri” üzerine 1 yorum

  1. technosfer says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR