Yahoo’nun Yeni İsmi Belli Oldu! - DC-Tekno
Kapat

Yahoo’nun Yeni İsmi Belli Oldu!

Anasayfa
Teknoloji Yahoo’nun Yeni İsmi Belli Oldu!
yahoo-satıldı

ABD’li internet hizmetleri şirketi Yahoo‘nun hissedarları, firmanın iletişim devi Verizon’a 4.48 milyar dolar karşılığında satılmasını onayladı.

Yahoo hissedarları, firmanın iletişim devi Verizon’a olan satış işlemini bugün itibariyle onayladılar. Şirketten gelen açıklamaya göre Yahoo’nun Verizon’a tamı tamına 4.48 milyar dolar karşılığında satılması, hissedarlar tarafından da onaylanmış durumda.

Tam anlaşma tarihinin 13 Haziran olarak belirlenmesinden sonra Yahoo’nun yeni isminin ise ‘Altaba Inc.’ olacağı dile getirildi. Bu açıklama ile birlikte Yahoo’nun New York borsasında işlem gören hisseleri günü %10.2 primle kapatırken, Verizon ise hisse başına %0.7’lik düşüş kaydetti.

Verizon’ın, Yahoo’nun internet hizmetleri ve arama motorunu, 2 sene önce 4.4 milyar dolara almış olduğu (2015 senesinde) America Online (AOL) ile birleştirerek “Oath” isimli yeni bir birim oluşturması bekleniyor.

Uzmanlar, anlaşmanın ardından, Yahoo’nun 1 milyardan fazla kullanıcısının Verizon’a geçeceğine dikkati çekerek, internet hizmetleri piyasasında Verizon’ın payının büyük bir ölçüde artacağını belirtiyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

2 0 0 0 0 0

“Yahoo’nun Yeni İsmi Belli Oldu!” üzerine 1 yorum

  1. Hakan T. says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR