fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Yabancı Dizi Hayranlarının Beğenerek Oynayacağı 5 Oyun

Anasayfa
Oyun Yabancı Dizi Hayranlarının Beğenerek Oynayacağı 5 Oyun
yabancı-dizi-oyunları

Bu makalemizde yabancı dizilerin senaryoları üzerine kurgulanmış, beğenerek oynayacağınız 5 oyunu derledik.

1. The Walking Dead | 8/10

Öncelikle belirtmeden geçmeyelim oyun Robert Kirkman’ın The Walking Dead çizgi-romanının uyarlamasıdır.

Oyunun başlangıcı bir polis arabasında. Lee Everett isim şahıs ana karakterimiz. Bu kardeşimiz bir milletvekilini karısıyla beraber olduğu için öldürüyor. İlk baştan ana karakterimiz için ön yargılı olmayın. Çünkü oyunu oynadıkça ana karakteriniz ve diğer karakterler hakkında daha çok şey öğreneceksiniz.

Hikaye zombilerin yeni yeni yayılmaya başladığı dönemlerde başlıyor. Dolayısıyla kimse zombinin z’sini bilmiyor. Yolda birden karşılarına zombi çıkıyor ve panik yaparak kaza yapıyorlar. Ana karakterimiz Lee, elleri kelepçeli şekilde kaza yapmış aracın içinden bir şekilde çıkıyor. Dışarı çıktığında ise polis memurunun zombiye dönüştüğünü görüyor. Bu kardeşimizin başından çok şey geçecek.

Hayatta kalmak için sizi zor durumda bırakacak seçimler yapacağınız bu oyunda küçük bir kız olan Clementine ile karşılaşıyorsunuz. Lee, evinde çaresiz şekilde ailesini bekleyen bu kızı korumaya altına alıyor. Böylelikle Lee ve Clementine’nin hayatta kalma mücadelesi başlamış oluyor. Oyuna bizim verdiğimiz 10 üzerinden puan ise 8.

2. The Wolf Among Us | 7/10

Oyun Fables çizgi-romanınından uyarlanmıştır. Once upon a time dizisini izleyenler oyuna başlar başlamaz zevk almaya başlayacaklar. Bunun garantisini verebiliriz. Tıpkı dizideki gibi oyun, bu dünyada da masal kahramanları gerçek dünyada yaşıyor.

Karakterler kendi dünyalarından kovulup bizim dünyamıza sürgün edilmiştir. Kendi dünyalarında muhteşem bir hayat geçiren karakterler gerçek dünyada tam tersini yaşamaktadırlar. Çoğu masal karakteri, para kazanmak için kötü yollara düşmüş ve gerçek dünyanın acımasızlığına dayanamayıp intihar etmiştir. Geride kalanlar ise bir şekilde hayatlarını sürdürmeye devam etmeye çalışmaktadırlar. İnsan olmayanlar da bir çeşit tılsım yardımı ile insan görünümüne bürünmüşlerdir. Evlerinde kalıp kendilerini dış dünyadan somutlamışlardır. Yaşadıkları yere Fabletown adını uygun görmüşlerdir.

Ana karakterimiz kırmızı başlıklı kız ve 3 domuz masalındaki kurtun ta kendisi. Bigby Wolf adındaki bu kurt, geçmişinde yaptığı hatalardan ders almış ve günahlarının bedelini Fabletown’da şeriflik yaparak ödemeye karar vermiştir. Kurtu şef yapan oyun oynanır mı yaa? Demeyin! Oyun gayet güzel. Kurtumuz kendi dünyasından gelen insanlarının güvenliğini sağlamak ve onların arasındaki huzuru korumayı kendine meslek edinmiştir. Geçmişte sebep olduğu kötülüklerden sonra diğer masal karakterleri tarafından kendisine sevgi göstermelerini istemektedir. Tılsımı onu her ne kadar insan gibi gösterse de kurt güçleri vardır. Üfleyerek evini yıktığı domuz ile birlikte yaşamaktadır. Bizim bu oyuna 10 üzerinden puanımız 7.

3. Game of Thrones – A Telltale Game Series | 9/10

Tüm Game of Thrones hayranlarının bildiği Red Wedding’le oyun başlamakta. İlk bölümde karşımıza Tyrion, Cercei ve Ramsay gibi önemli karakterleri çıkıyor. Diğer oyunların aksine bu oyunda birden fazla karakteri yönetiyorsunuz. Ana karakterlerimiz ise Stark’larla olan benzerlikleriyle dikkat çeken Forrester’lar. Stark’ları aratmıyor diyebiliriz.

Oyun içinde yaptığınız en ufak seçim sizi farklı farklı diyarlara götürüyor. Karakterler söylediğiniz cümleleri unutmuyor. Bu yüzden verdiğiniz cevaplara dikkat etmeniz gerekiyor. İlerleyen zamanlarda ‘sen bana daha önce bunu demiştin ta ta ta öldün çık’ derse şaşırmayın. Dizideki oyuncuların seslendirmeleri ile karakterlerin görsel olarak oyuna aktarılması çok başarılı olmuş. Benden tam puan aldı. Bütün bunların yanında müzikleriyle, gerilimiyle, entrikasıyla mükemmel bir Game of Thrones deneyimi yaşıyorsunuz. Şiddetle tavsiye ediyorum. Bizim bu oyuna 10 üzerinden puanımız 9.

4. Life is Strange | 5/10

Ana karakterimizin adı Maxine Caufield. Karakterimiz Blackwell Akademisi’nde fotoğrafçılık bölümü okuyan bir kızdır. Çok sevdiği hocası olan Jefferson’ın dersinde kendisine yöneltilen sorulara cevap veremediği ve arkadaşları tarafından küçük düşürüldüğü için kendisini bir türlü toparlayamamıştır. Her kız gibi onunda sinirlendiği, üzüldüğü zaman kaçtığı yer aynı. Dersten sonra kendine gelmek için gittiği lavaboda, gözleri önünde bir kızın silahla vurularak öldürülüşüne tanıklık eder. O anda zamanı kontrol edebildiğini fark edecektir. Bilinçsiz bir şekilde zamanı geri almış ve hocası Jefferson’ın dersine geri dönmüştür. Bu sefer lavabodaki kızı kurtarmak için eline bir şans geçmiştir. Bütün bunların yanında Arcadia Bay kasabasını yok edecek bir fırtına yaklaşmaktadır. Bütün bunları kontrol altına almak bu kızın Maxine’nin elindedir. Oyun kusura bakmasın ben sevmedim. Bizim bu oyuna 10 üzerinden puanımız 5.

5. To The Moon | 6/10

Dr. Rosalene ve Dr. Watts’ın görevi insanların beynine girerek onların yaşadığı anıları değiştirmektir. Yaşamları boyunca hayallerine ulaşamamış insanlara ikinci bir şans vermektedirler. Böylelikle hayalinizde kurduğunuz hayatı size yaşatmaya çalışmaktadırlar. Ancak bu olay sadece sizin beyninizde geçiyor.

Moruk Johnny, ölmek üzereyken aya gitmek istediğini belirtmektedir. Fakat neden aya gitmek istediğini bir türlü hatırlayamamaktadır. Adam yaşlı dolayısıyla hatırlayamıyor aga. Doktorlarımız da bu isteğini yerine getirmek için Johnny’nin kafasına girmişlerdir.

Amcamızın yaşlılığından gençliğine doğru gittiğiniz bu yolculukta sizleri çok özel bir macera bekliyor! Göreviniz her bölümde anı parçaları toplamak. Yeterince anı parçası topladığınızda ise Johnny’nin daha gençliğine iniyorsunuz. Hayat hikayesi, her geçmişe gidişinizde sizi şaşırtmayı başarıyor. Bizim bu oyuna 10 üzerinden puanımız ise 6.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR