WordPress’i Kurduktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

WordPress’i Kurduktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler

Anasayfa
Wordpress WordPress’i Kurduktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler
wordpress kurulumundan sonra yapılması gerekenler

WordPress’i ilk kurduğumuzda varsayılan olarak bazı ayarlar veya eklentiler otomatik olarak eklenir. Bu yazımızda WordPress’i kurduktan sonra yapılması gerekenleri göstereceğiz.

#1 Merhaba Dünya Yazısı

İlk olarak Merhaba Dünya konulu yazıyı silin. Merhaba Dünya adlı yazıyı çöp kutusuna atarsanız otomotik olarak Hello Word konulu yorumda çöp kutusuna gidecektir.

#2 Örnek Sayfa

WordPress ilk olarak Örnek Sayfa adlı bir sayfa oluşturacaktır. Sayfalar kısmından bu sayfayı silin. Eğer bu sayfaları silmezseniz arama motorları ilk olarak bu sayfaları dizine ekleyecektir buda sitenizi bir anlamda kötü etkiyecektir.

#3 Kalıcı Bağlantılar
WordPress ilk olarak yazılarınızın linkini Gün/Ay/Yıl olarak oluşturacaktır. Ayarlar>Kalıcı Bağlantılar kısmından Yazı ismi seçeneğini seçin.

kalıcı bağlantı ayarları wordpress

#4 Seo Eklentisi
Sitenizin arama motorlarına indexlenmesine yardımcı seo eklentilerini kullanabilirsiniz.Bu işlemi ilk başta yapmak düzenli bir seo yapısına sahip olmanızı sağlar. Önerdiğim seo eklentisi ise All in One SEO Pack eklentisidir.

#5 Sitemap
Wordpress’i kurduktan sonra mutlaka ama mutlaka Sitemap oluşturun. Bu işlem çok işinize yarayacaktır.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR