Home / Wordpress / WordPress Olmazsa Olmaz Eklentiler 2017

WordPress Olmazsa Olmaz Eklentiler 2017

WordPress köşemizde bugün sizlere wordpress tabanlı sitelerde olmazsa olmaz eklentileri anlatacağız.

1- WP Fastest Cache

WP Fastest Cache’nin sahibi Emre Vona isimli bir Türk ve dünya çapında yüz binlerce sitede aktif olarak kullanıyor. Tamamı ile ücretsiz ancak ücretli versiyonu da mevcut. Böyle yerli girişimlere destek olmak adına kesinlikle ücretli sürümü tercih edebilirsiniz.

Kullanımıda diğer tüm cache wordpress eklentileri arasında en kolayıdır. Ben de kendi sitemde son zamanlarda bu eklentiyi kullanıyorum.

2-Akismet

En yararlı wordpress eklentileri listemde yine güvenlik konusunda ancak biraz farklı olarak spam yorum engelleme konusunda olmazsa olmaz wordpress eklentileri arasında yer alan eklenti ise Akismet.

Spam yorumlar şuan başınıza gelmediyse bile, mutlaka bir gün sizi de bulacak bir beladır. Bu beladan kurtulamanın en garanti ve kısa yolu ise “akismet” wordpress eklentisi kullanmaktan geçiyor.

3-Slider Revoluation

En yararlı wordpress eklentileri listesimin görsel alanda bir diğer eklentisi ise Slider Revolution eklenti codecanyon’da 50,000 kişi tarafından satın alınmış, satış rakamlarıyla rekor kıran sınıfının en iyi eklentisi.

WordPress sitenize slayt gösterimi (Slider) eklemek isterseniz bu alanda ki en iyi eklenti.

4-All in One SEO Pack

Michael Toberts’in geliştirmiş olduğu All in One SEO Pack siteniz için olmazsa olmaz eklentilerden biri. Bildiğiniz üzere son yıllarda arama motoru algoritmaları sürekli değişiyor ve gelişiyor. Siteniz sayfalarının indexlenmesi, sitenizin yazılım kısmından tutun kullanıcının Mouse hareketlerine kadar birçok etkenden etkileniyor. All in One SEO Pack bu bağlamda devreye giriyor ve sitenizin yazılım kısmını arama motorlarının algoritmalarına uygun şekle getirerek indexlenme hızını arttırmayı hedefliyor. Sitenizin arama motorunda çıktığı zaman başlık ve site tanımı kısmını da düzenlemenizi sağlayan eklenti üzerinden ayrıca anahtar kelimeleri ayarlayabiliyorsunuz.

5-Contact Form 7

Sitelerin genel olarak ihtiyaç duyduğu özelliklerinden biri ise iletişim kısımları. Bu eklentiyi sitenize kurduğunuz takdirde çok kullanışlı bir iletişim formuna sahip olacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Captcha ve Akismet destek de sunan uygulama sayesinde spam ve botlara karşı da önleminizi almış olacaksınız.

plugins-min

6-JetPack

JetPack WordPress tarafından kullanıma sunulan WordPress’in resmi bir programı. Sadece kendi hostunuzda ya da ücretli hostlarda çalışan eklenti, sitenize ek olarak birçok özellik kazandırıyor. Ziyaretçi istatistikleri, sosyal medya paylaşım ayarları, yazılan yazıların gramer kontrolü ve daha birçok özellik bu eklentinin içinde. Şunu diyebiliriz ki iyi bir site yönetimi istiyorsanız JetPack eklentisini kesin olarak kullanmanızı öneririz.

7-W3 Total Cache

Sitenizi ani oluşabilecek yoğun trafik problemleri, can sıkıcı performans sıkıntılarından koruyan W3 Total Cache, ayrıca sayfa yükleme sürelerine de etki ederek daha hızlı yüklenen sayfalara sahip olmanızı sağlıyor. Sadece sayfa yükleme hızı açısından bile fark yaratacak olan eklentiyi bir başka olmazsa olmazlardan.

8-WPTouch

WPTouch, otomatik olarak sitenizi iPhone, iPad, iPod Touch, Android ve diğer cihazlara uyumlu hale getirerek kullanıcılarınızı mobil tarafta kaybetmemenize yardımcı oluyor. 39$ ödeyerek Premium versiyonuna sahip olabileceğiniz uygulamanın Premium sürümünde ise iPhone retina ekran uyumu ve sitenizde verdiğiniz reklamları görüntüleme gibi ekstra özellikler var.

9-Google Analyticator

Site istatistiklerinizi ölçümlemeniz için kullanabileceğiniz Google Analytics kodunu sitenize pratik bir şekilde yerleştirmenizi sağlayan bu eklenti, aynı zamanda verilerini WordPress yönetim panelinden kolayca izlemenize de olanak veriyor.

10-Really Simple CAPTCHA

Özellikle Contact Form 7 için geliştirilmiş bir güvenlik doğrulama (CAPTCHA) eklentisi  olan Really Simple CAPTCHA’yı, doğrulama ihtiyacına sahip farklı eklentiler ile birlikte de kullanabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

About Ercan Asilzade

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Check Also

WordPress Dizin Oluşturulamıyor Hatasının Çözümü

WordPress Dizin Oluşturulamıyor Hatasının Çözümü Merhaba arkadaşlar, wordpress sistemi kullanan arkadaşlar biliyordur ve en az birkaç kere …

8 comments

  1. Gerçekten çok işime yaradı. Bu güzel makale için teşekkürler.

  2. Yeni başlayan herkesin ihtiyaç duyduğu bir konu. Özellikle wp fastest cache kullanmanızı öneriyorum. Sitenizi çok hızlı hale getirebiliyor. Ve yapımcısı Türk olduğu için aynı zamanda desteklemiş olursunuz. Güzel yazı için teşekkürler.

  3. Hepsini güzelce açıklamışşsınız çok yararlı bir makale olmuş hepisini tek tek kuruyorum 4 tanesini zaten kullanıyordum diğerlerinin de anlamlarını öğrendim çok daha iyi oldu yararlı bir makale olmuş bütün wordpress alt tabanlı sitelerin bilmesi okuması gereken bir makale

  4. Benzinsiz Ferrari olmadığı gibi , İç SEO’suz site olmaz. 🙂 Bu yüzden bence en önemlisi -All in One SEO Pack

  5. Güzel bir derleme olmuş ama Google analytics kodunu eklenti kullanmadan, sadece kod ile eklesek sitenin daha hızlı olmasını sağlamaz mi ? Ne de olsa her eklenti ekstradan bir ağırlık yüklüyor siteye.

  6. All in One SEO Pack ve akismet kullandığım eklentilerdi. Bir ara contact form 7 kullandım ama fazla işime yaramadı sağlıklı dönüşler alamadım onun yanı sıra verdiğin diğer eklentileri de deneyeceğim teşekkürler 🙂

  7. kardeşim emeğine sağlık sitende anlaşılıyor ki iyi bilgilere sahipsin. bende bir site kurdum ama daha çok acemiyim arada yardımına ihtiyacım olacak gibi. takipteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.