Kapat

WordPress İçin Ücretli mi Yoksa Ücretsiz Tema mı Seçmeliyiz?

Anasayfa
Karşılaştırma WordPress İçin Ücretli mi Yoksa Ücretsiz Tema mı Seçmeliyiz?
Wordpress tema seçiminde dikkat edilecekler

Neden Ücretli Tema Seçelim?

Tema Seçimi Bir WordPress Sitesi için en önemli noktadır. WordPress Tema Seçiminde Ücretli mi Ücretsiz mi Tema Seçmeliyiz? Tüm Detaylarıyla Aşağıda Anlattık.

Şahsen her zaman ücretli tema kullanmanızı tavsiye ederim. Peki madem tavsiye ediyorum nedenler nelerdir gelin beraber göz atalım.

Öncelikle Themeforest.net adresine giriş yapın ve Themeforest >> WordPress >> Blog Magazine sekmesine tıklayın. (Alttaki resimde gördüğünüz gibi.)

themeforest wordpress tema

İlk çıkan temalara, örneğin Newspaper 7 temasına tıklayın ve açılan tema sayfasından Live Preview butonuna tıklayarak temanın demosunu inceleyin. Bu yöntemi istediğiniz temaya yapabilirsiniz.

newspaper 7 teması wordpress

Tasarımı, işlevselliği, görselliği, kodlanması, SEO uyumlu olması gibi yüzlerce özellikte ücretsiz temalardan kat kat daha iyi olmasına sebeb.

İyi ama bizim sitemize bu temayı alsak bunun gibi mi olacak ki? Bu sorunun cevabı; Evet! Sizinde sitenizde ki tema bunun aynısı olucak. 🙂

Sadece kullanmasını öğrenmeniz gerekmektedir ki satılan her temanın nasıl kullanıldığını (ayarlarının nasıl yapıldığını) tema yazarı adım adım anlatır.

Gel Gelelim Ücretsiz Tema Seçimine

Öncelikle ücretli temaları incelediyseniz burası biraz size değişik gelebilir. Yani şöyle diyeyim; Siz para vermeden ve bilginizde olmadan süper bir tema arıyorsanız maalesef yanılıyorsunuz. Ben daha başlangıç seviyesindeyim, başıma masraf çıkartma diyorsanız inanın bana bu düşünceniz ileride pişman olmanıza sebep olacaktır.

Diyelim ki ücretsiz bir tema seçtiniz ve sitenize kurdunuz ve içerik girmeye başladınız. Eğer siteniz zamanla hit almaya ve başarılı bir noktaya doğru ilerlerse, bu seferde şu tür düşünceler içerisine gireceksiniz;

“Acaba sitemde online satışa da mı başlasam, yada sitemin üzerine veya altına tasarım olarak bir şeyler mi eklesem, yada yan panele üye girişi veya üye ol kutucuğu mu koysam yada yan panelde tasarım olarak yeni bir şeyler mi eklesem vs. diye giden, yüzlerce yeni düşünce…

Eğer gerçekten açtığınız siteye emek verecekseniz, iyi bir yerlere getirecekseniz, şu anda kendi sitem dahil bir çok ünlü ve başarıya ulaşmış wordpress site ücretli tema kullanıdığı gibi, sizinde kullanmanızı öneririm.

Oturmuş bir düzeni yeni bir temaya taşımak inanın bana teknik açıdan başınızı oldukça ağrıtır ki ziyaretçilerinizin geri dönüşlerini tahmin bile edemiyorum.

colormag ücretsiz wordpress teması

“WordPress İçin Ücretli mi Yoksa Ücretsiz Tema mı Seçmeliyiz?” üzerine 3 yorum

  1. Mehmet lale says:
  2. Hakan T. says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR