WordPress İçin 2 Müthiş Güvenlik Eklentisi - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

WordPress İçin 2 Müthiş Güvenlik Eklentisi

Anasayfa
Wordpress WordPress İçin 2 Müthiş Güvenlik Eklentisi
Wordpress-Nginx-Wallpaper-min

WordPress sitelerinize sürekli saldırı yapılıyor olabilir. WordPress sitenizi korumak ve güvenliğini arttırmanız için kullanıcı ve parolayı kırılması zor olacak düzeyde ayarlamanız ilk adımınız olabilir. Kullanıcı adınızı dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz ancak parolanız da küçük büyük harfler rakamlar hatta noktalama işaretleri kullanmanız şifrenizi oldukça kırılması zor hale getirecektir.

Bu ilk adımlarınızı bitirdikten sonra yapacağınız bir kaç ekleme ile güvenliğinizi daha da üst seviyelere çıkartacaksınız. Bildiğiniz gibi WordPress sistemi eklenti destekli basit ve kolay bir sistem ve size sunacağımız 2 eklenti ile hem giriş yaparken hemde başka kişilerin siteye giriş deneme yapmalarını engellemeyecek ve bu giriş denemelerinden haberdar olacaksınız.

1) Limit Login Attempts Eklentisi

Bu eklenti sitenize admin giriş kısmındaki giriş denemelerini kontrol ederek, yanlış girilen üst üste girişleri bir limit koymanızı sağlayacak üst üste yanlış girilen denemeler sonucu giriş yapılması engellenecek ve sitenize giriş yapılması belirlediğiniz süre kadar belirlenen IP üzerinden giriş yapılması engellenecek ve sitenizi korumaya almış olacaksınız. Ayrıca sitenize yanlış girilen deneme raporlarını e-posta adresinize gönderecektir.

Eklenti Türkçe dil destekli olduğundan Admin paneli > Ayarlar > Limit Login Attempts kısmına tıklayın ve ayarları kendinize göre ayarlayın.

Limit-Login-Attempts-Eklentisi-1

2) Google Authenticator Eklentisi

Dünyada en çok tercih edilen yazılımlardan biri olan wordpress, dolayısıyla bu özelliğiyle fazlasıyla siber saldırıya maruz kalıyor. WordPress kullanıcılarına uygulanan yaygın saldırıların birisi de admin hesabını çeşitli virüs kodlamalarıyla ele geçirmeye yönelik saldırılardır. Google’ın iki Aşamalı “Firewall” hizmetinden yararlanarak WordPress admin hesaplarını çeşitli virüs içeren yazılımlardan koruyabilirsiniz.

Peki Nedir Bu İki Aşamalı Firewall?

İki Aşamalı doğrulama wordpres sitenizde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Google’nin Vermiş oldugunuz telefon numaranıza geçiçi şifre gönderme durumudur. Böylece sizin şifreniz kötü niyetli insanların eline geçse dahi 2. Aşama Olan “Firewall” korumasını geçemeyecek ve web sitenize en küçük bir saldırıya olanak dahi vermeyecektir.

Kurulumuna Geçecek Olursak;

1. Eklentiler > Yeni Ekle seçeneğini takip edin. Google Authenticator eklentisini aratın.daha sonra Şimdi Kur’a Basın.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-1-1-300x105

2. Akıllı telefonunuza’dan Google Authenticator uygulamasını bulup kurun.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-8-169x300

3. Karşınıza gelen ekranda Barkod tarayın Seçeneğine Dokunun.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-8_2-169x300

4. Daha sonra wordpress sitenize gelerek  Kullanıcılar > Profiliniz kategorisinde bulunan Show/Hide QR Code kısmına tıklayarak kare kodun gözükmesini sağlayın.

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-3

5. Akıllı telefonunuzdan karekodu taratın.

Herşey bu kadar artık sitenizi kötü niyetli insanlardan koruyabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“WordPress İçin 2 Müthiş Güvenlik Eklentisi” üzerine 3 yorum

  1. Bablofil says:
  2. Gökmen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR