WordPress ‘category’ yazısını silmek - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

WordPress ‘category’ yazısını silmek

Anasayfa
Wordpress WordPress ‘category’ yazısını silmek

Merhabalar arkadaşlar, eğer bir wordpress portalınız varsa ve sizde bu sayfada iseniz WordPress’te category yazısını nasıl silerim ? diye bir aratma yapmışsınızdır. WordPress opensource (açık kaynak) bir yazılım olduğu için, istediğimiz değişiklikleri birkaç kod değiştirerek gerçekleştirebiliyoruz. Category linki genellikle sinirimizi bozan ve ingilizce bir terim. Türkiye’de yayın yapıyorsak bu hem sitemizin imajını hemde google arama motorunda bize bir dez avantaj sağlayacaktır.

WORDPRESS sisteminde category yazısını silmenin iki yönü var. Gelin birlikte sorunumuza çözüm bulalım.

 İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN YEDEK ALINIZ !!!

  • YÖNTEM 1 : CLASSES.PHP KODLARINI DEĞİŞTİRMEK

WordPress sisteminde category yazısını kategori diye değiştirebiliyorsunuz fakat bunu silmeniz imkansız. Sistem üzerinden bunu gerçekleştiremiyoruz ama bu yazıyı silmek istiyorsak wordpress sisteminin dosya yapılarına girmemiz gerekiyor.

WordPress category yazısını silmek istiyorsanız wp-includes klasörü içerisindeki classes.php dosyasına sağ tıklayıp Notepat ++ yada bir düzenleyici editöründe açalım. Dosyayı açtıktan sonra 1091 numaralı satıra ulaşalım. Bu satırda daha önce bir değişiklik yapmadıysanız aşağıdaki şekilde bir kod yapısı karşınıza çıkacaktır.

[php] $this->category_structure = $this->front . ‘category/’; [/php]

yerine

[php]$this->category_structure = $this->front; [/php]

şeklinde değiştiriyoruz ve dosyamızı kaydediyoruz. Dosyamızı kaydettikten sonra eğer bir işlemi yanlış yapmadıysanız wordpress’teki category yazısı silinmiş olacaktır.

YÖNTEM 2 : WP-NO-CATEGORY-BASE EKLENTİSİ KURARAK KALDIRMA

Yukarıdaki işlemleri yaptıysanız ve işleminiz gerçekleşmediyse, yani category yazısı linklerden kalkmadıysa diğer bir yöntem ise sunucumucu çok yormayacak olan bir eklenti kurmaktır. Bu eklentimizin adı WP-NO-CATEGORY-BASE olarak karşımıza çıkıyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“WordPress ‘category’ yazısını silmek” üzerine 1 yorum

  1. aykut says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR