WordPress Bütün Bağlantıları Yeni Sekmede Açma - DC-Tekno tablanca.com - tablanca Kaynaklar ve Bilgiler.
Kapat

WordPress Bütün Bağlantıları Yeni Sekmede Açma

Anasayfa
Wordpress WordPress Bütün Bağlantıları Yeni Sekmede Açma
wordpress bütün bağlantıları yeni sekmede açma

WordPress site içerisindeki bağlantıları yeni sekmede açmak istiyorsanız makaleyi okumaya devam edin. Normal yazı içerisindeki bağlantı eklemek için yazıyı seçip bağlantı ekle iconu ile bağlantıyı ekleyebilirsiniz. Bu ekleme sırasında ayarlar kısmında bu bağlantıyı yeni sekmede aç seçeneğini işaretlerseniz bağlantınız yeni sekmede açılır.

Peki yazı içerisinde ayarlamayı basit bir şekilde yapabiliyoruz, diğer bağlantıları nasıl yeni sekmeye yönlendiririz dediğinizi hissediyorum. 🙂

Bu işlemi tek bir kod ile halledeceğiz  target="_blank" bu kod ile bağlantılarınızı yeni sekmede açabilirsiniz.

Peki bu kodu nasıl ekleriz. Bildiğiniz gibi wordpress admin panelinde sol tarafta Görünüm > Düzenleyici kısmına giriyoruz. Burada bir kaç işlem yapacağız ancak önce tema dosyalarınızı yedek almanızı önemle belirtmek isterim en ufak bir yanlış harekette sitenizde hata vermeye sebeb olabilir. Ne olur Ne olmaz!

Burada sağ tarafta dosya listesini göreceksiniz aşağı doğru sıralanmış burada index.php kısmını bulup giriyoruz. Dosyayı bulduktan sonra php the_permalink kodunu aratalım. Bu kodu bulduğunuzda kod devamı aşağıdaki gibi olucaktır.

href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a>

Bu kısım bizim için önemli değil php the_permalink kodunu bulmamız bizim için yeterli. Bu kodun devamına target=”_blank” kodumuzu ekleyeceğiz.

Yani kod bu şekilde olucak.

href="<?php the_permalink(); ?>"target="_blank"><?php the_title(); ?></a>

İki üst tırnak işaretinden sonra target="_blank" kodunu yerleştirdik. Bu sayede içerik yeni sekmede açılmış oluyor. Bu işlemi site içerisindeki tüm bağlantılarda aktifleşmesini istiyorsanız bulduğunuz tüm php the_permalink yazısında yukarıdaki gibi uygulama yapın hemen hemen tüm bağlantılarınız yeni sekmede açılmış olacaktır.

Kategoriler, etiketler ve diğer bölümler için bu ayarı yapmak için uygun dosyayı bulup yukarıdaki gibi aşamaları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Yeni sekmede içerikleriniz açıldığında google ziyaretçiyi sitede daha uzun kaldığını fark edecek ve bu google sıralama, seo, adsense gibi bir çok yerden puanınızı arttıracaktır.

Sitenize uygulamada herhangi bir sıkıntı yaşarsanız yorumlarla belirtip iletişime geçebilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR