Windows 10 Ses Çıkmıyor Sorunu Çözümleri - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Windows 10 Ses Çıkmıyor Sorunu Çözümleri

Anasayfa
Donanım Windows 10 Ses Çıkmıyor Sorunu Çözümleri

Bir çok kullanıcı Windows 10 yükseltmesi sonrası, ses çıkmaması sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Bu yazımızda bu sorunun çözümüne yanıt arayacağız.

Windows 10 kurulumu sonrası oluşan ses sorunu, genellikle iki çözüm yöntemi ile son bulabiliyor. Bunlardan birincisi ses aygıtının sürücüsünü güncelleştirmek, ikincisi ise Windows ses hizmetini  yeniden başlatmak olarak görülüyor.

1. Çözüm

Sürücüyü güncelleştirmek için öncelikle “Aygıt Yöneticisine” giriş yapıyoruz. Aygıt yöneticisine nasıl girilir diye sorarsanız; başlat butonuna sağ tıklayarak ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

Aygıt Yöneticileri bölümünde, ” Ses, video ve oyun denetleyicileri” sekmesine tıklayarak, ses kartımıza ulaşıyoruz. Resimde bizim ses kartımız Realtek olarak görünüyor, siz de daha farklı olarak High Definition Audio olarak da görünebilir. Ses kartımıza sağ tıklayarak “Sürücü Yazılımını Güncelleştir” diyoruz.

Açılan pencerede, önce “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” diyip, güncel sürücü olup olmadığını öğreniyoruz. Eğer güncel sürücü karşımıza çıkar ise; güncelleştirmeyi gerçekleştiriyoruz. Bilgisayarımı tara ile güncel sürücü karşımıza çıkmaz ise; “Güncel sürücü yazılımını otomatik ara” butonuna tıklayarak, İnternet üzerinden güncelleştirmeyi gerçekleştiriyoruz.

2. Çözüm

Eğer yukarıdaki ses sürücüsünü güncelleştirme yöntemi işe yaramadıysa; Windows Ses Hizmetlerini yeniden başlatma yöntemini denemeliyiz. Bunun için öncelikle, başlat menüsünün yanında bulunan arama kutusuna çalıştır yazıp, çalıştır uygulamasını başlatıyoruz.ccccccc

Çalıştır kutusu açıldıktan sonra buraya “services.msc” yazıp, “Hizmetler” ekranının açılmasını sağlıyoruz.

Alfabetik olarak sıralanmış ” Hizmetler ” ekranında, “Windows Ses” ve “Windows Ses Bitiş Noktası” nı teker teker seçip, her ikisini de solda bulunan “Yeniden başlat” butonu ile yeniden başlatıyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, Windows 10 Ses çıkmama sorununuzun yüksek ihtimalle çözüldüğünü görebileceksiniz.

Sorunlarını konumuz aracılığıyla çözen arkadaşlar, hangi yöntemi kullandıklarını yorum olarak iletirlerse; konumuzu ziyaret eden diğer kullanıcılara da yardımcı olmuş olacaklardır. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

3 çözüm için https://www.dctekno.com/windows-10-ses-sorunu-kesin-cozumler/ bu yazımızdan bakabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR