Windows 10 80240020 Hatası Çözümü (Windows 10 Kurulmuyor ise) - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Windows 10 80240020 Hatası Çözümü (Windows 10 Kurulmuyor ise)

Anasayfa
Donanım Windows 10 80240020 Hatası Çözümü (Windows 10 Kurulmuyor ise)

Windows 10 yükseltmesi esnasında hata ile karşılaşıyor ve kurulmasını engelleyen 80240020 hatası ise; çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Microsoft tarafından lisanslı Windows kullanıcılarına, ücretsiz olarak sunulan Windows 10’un kurulumu esnasında bir takım sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunların başında ise 80240020 hatası göze çarpıyor. Bu hata ile karşılaşanların, durumu aşmaları için birkaç seçeneği bulunuyor.

Birinci ve ilk denenmesi gereken seçenek; ” C:\Windows\SoftwareDistribution\Download ” klasörüne girip, klasörün içindeki tüm dosyaları silmek ve daha sonrasında Başlat-Çalıştır içerisine ” CMD  komut yazıp, açılan siyah pencereye ” wuauclt.exe/updatenow ” yazarak güncellemeyi başlatmak olarak görülüyor.

Eğer 80240020 hatası için yukarıdaki çözüm işe yaramaz ise; Regedit üzerinde değişiklik yapmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle; Başlat-Çalıştır içerisine Regedit yazıp, açılan pencerede sağ kısımda sırasıyla
“HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade” dizini seçin. Daha sonra sağ tarafta, Sağ Tuşa basıp yeni ve DWORD (32-bit) butonuna tıklayıp “AllowOSUpgrade” isminde, “0x00000001” değerine sahip yeni bir kayıt anahtarı oluşturun. Tamama basıp tüm pencereleri kapattıktan sonra, Denetim Masasına girip, Windows Update’i tekrardan kontrol edebilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR