Windows 10 750 milyon cihaza ulaştı - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Windows 10 750 milyon cihaza ulaştı

Anasayfa
Teknoloji Windows 10 750 milyon cihaza ulaştı

>>>Windows 10 750 milyon cihaza ulaştı <<<

Microsoft tarafından yapılan açıklamada en son işletim sistemleri olan Windows 10’un, 750 milyon aktif cihazda kullandığı duyuruldu !

2016’da Haziran ayında Windows 10 kurulu cihaz sayısını 350 milyon olarak açıklayan yazılım devi, aradan geçen 7-8 aylık bir sürede aktif cihaz sayısını 400 milyon artırarak 750 milyona çıkardığını duyurdu.

Microsoft, Windows 10 ile çalışan cihazlar konusunda kendisine ‘2018 yılına kadar 1 milyar aktif cihaz’ hedefi koymuştu. Fakat bu rakama ulaşması şu anlık mümkün gibi gözükmüyor. Geçtiğimiz temmuz ayında ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme imkânı biterken, aylık olarak 30 milyon yükseltme ortalamasının da aybaşına 16 milyona düştüğü görülüyor.

Microsoft yaptığı açıklamada Windows 10’un uyum sağlama hızının 7 ye nazaran %115 daha hızlı olduğu iddiasında bulunurken, rakamlar yazılım devinin hedefine ulaşma konusunda sıkıntı yaşayacağını ve 2019 veya 2020 yılına kadar bekleyebileceğini gösteriyor.

Microsoft, hedefine ulaşabilmek için Windows Phone platformuna da bel bağlamıştı. Fakat akıllı telefon piyasasında bir türlü istediği ivmeyi yakalayamayan teknoloji devinin Pazar payı da yüzde 1’in altına inmiş durumda. Microsoft, hedefini revize edip etmeyeceği konusunda bir açıklama yapmaktan da çekiniyor. Yazılım devinin hedefine ulaşması için daha sağlam ve iyi konsantre olması gerekiyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 1 0 0 0

“Windows 10 750 milyon cihaza ulaştı” üzerine 1 yorum

  1. Burak Şahin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR