fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

WiFi Hızınızı Arttırmak Mı İstiyorsunuz, Gelin Birlikte Bakalım Mı?

Anasayfa
Donanım WiFi Hızınızı Arttırmak Mı İstiyorsunuz, Gelin Birlikte Bakalım Mı?

Android Kullanıcıları İçin Wi-Fi Hızını 5 Kat Arttıran Uygulama

Gittiğimiz her yerde artık zorunlu bir ihtiyaç olarak hissettiğimiz kablosuz internet teknolojisi ne yazık ki bazı zamanlar yeterince iyi çekmeyebiliyor. Bazen bizi kriz noktasına getiren Wi-Fi çekim gücünü nasıl arttırabiliriz gelin yakından bakalım.

Bazılarımızın iyi bir kalite alabilmek için tonlarca para harcadığı, bazılarımızın da sağdan soldan ücretsiz bulduğu kablosuz internetin, günümüzde yaşattığı en büyük sorunlardan biri çekim gücü.

Modeme ne kadar yakın olursak olalım karşılaşmaktan bir türlü kaçamadığımız söz konusu çekim gücü, modem kurulumu esnasında yaptığımız hataların bir yansıması olarak karşımıza çıkabiliyor. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak içinse modem kurulumu yaparken(tabii bu kurulumu  yapma fırsatınız varsa) internetiniz için en ideal frekansı seçmeniz çok önemli. Aksi takdirde modeminiz birçok frekans içerisinden önüne ilk geleni size sunar ve bu da ileride internet çekim gücü sorunu ile karşınıza çıkar.

Peki Modeminiz İçin En Doğru Frekans’ ı Nasıl Bulacaksınız?

Programcıların geliştirmiş olduğu Wi-Fi Analyzer isimli bir program bu noktada sizin işinizi görecektir. Modeminize en uygun frekansı tespit etmenizi sağlayan program, tespit ettiğiniz frekansı modeme girmenizle çekim gücünüzü arttırıyor. Peki bu program nasıl çalışıyor?

-İlk olarak Wi-Fi Analyzer programını cihazınıza indiriyorsunuz.(Dilerseniz buraya tıklayarak Google Play’den indirebilirsiniz.)

-Programı indirdikten sonra çalıştırın ve karşınıza gelen ekranın sol tarafında bulunan göz simgesine tıklayıp daha sonra da ‘Kanal Reytingi’ butonuna basın.

-Açılan pencereden ünlem işaretini tıklayın ve bağlı olduğunuz ağı seçin.

-Karınıza çıkan listedeki en yüksek puana sahip ağı bir yere not edin ve bilgisayarınızın modem ayarlarına gidin.

-Genellikle modemlerdeki set-up menüsü farklıdır. O sebeple “kanal” yada “channel”yazan sekmeyi bulun ve daha önce telefonunuzdan not ettiğiniz yüksek puanlı ağı aktif hale getirin.

Artık ağ ayarlarınız tamamlanmıştır. İnternetin keyfini çıkarabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR