Kapat

WhatsApp’ta Açık!

Anasayfa
Teknoloji WhatsApp’ta Açık!

WhatsApp yeni dönemde kritik bir açık ile sorgulanıyor. Birçok kullanıcının cihazlarından bu açığı dün test ettikleri ortaya çıkmış ve WhatsApp tarafından bir açıklama yapılması beklendiği belirtilmişti. Kullanıcıların cihazlarından gönderdikleri ses dosyalarının mavi tik özelliği kapalı dahi olsa karşı tarafın bu dosyayı dinlemesi ile birlikte mavi tik işaretinin görünmesi uygulama üzerinde tartışmaları beraberinde getirmiş ve kullanıcıların bu hata dolayısı ile mağdur olabilecek olduğu belirtilmişti.

Bazı kullanıcıların cihazlarında yaşadıkları benzer bir hatanın bu hata ile karşılaştırılması sonrasında daha önce WhatsApp tarafından güncelleme yayınlanmış ve hatanın giderilmesi sağlanmıştı.

Yeni Hata Giderilmedi

WhatsApp tarafından bugün uygulama güncellenmedi ve mevcut hatanın hala daha devam ettiği gözlemlendi. Bazı kullanıcıların cihazlarında bu hata dolayısı ile ses dosyalarını göndermediği ve ses dosyalarını dinlememeye başladığı iddia edildi. Kullanıcıların cihazlarından hata düzelene kadar WhatsApp uygulamasını dahi kaldırdıkları sosyal medyaya yansıdı. Bazı kullanıcılar ise hatanın kendilerinde yaşanmadığını iddia ederek sorunun bazı cihazlara özel olabilecek olduğunu ve açıklama yapılana kadar beklenmesi uyarısında bulundu.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR