Kapat

WhatsApp’a Adeta Lanet Yağdı

Anasayfa
Teknoloji WhatsApp’a Adeta Lanet Yağdı
WhatsApp_Logo_7-min

WhatsApp’a gece yarısı gelen güncelleme ile birlikte ‘durum’ kısmında tıpkı Snapchat’te olduğu gibi 24 saat içinde silinecek video ve fotoğraf paylaşımı özelliği geldi.

Fakat kullanıcılar, bu durumdan hiç memnun değiller.

Bu hafta başında WhatsApp’a ‘24 saat içinde kaybolan durum’ özelliğinin geleceğinin farkındaydık. Aslında düşündüğümüz gün gelmesini bekliyorduk fakat şirket, güncellemeyi bugün yayınladı. Fakat şu an için sosyal medyadan gelen tepkiler, hiç de olumlu değil. Adeta lanet okuyorlar. 🙂

Özellikle Twitter’dan dertlerini dile getiren kullanıcılar, hem WhatsApp’ın da Snapchat furyasına kapılıp kendisini değiştirmesinden hem de klasikleşen ‘durum’ özelliğinin kalkmasından şikayet ettiler. En çok şikayet edilen konu ise ‘kişiler’ kısmının bulunmaması. Eğer WhatsApp’ın beta programına dahilseniz, hemen sağ alt kısımda yeşil renkteki bir yuvarlak içinde mesajlaşma ikonuna benzer bir göreceksiniz, oraya dokunduğunuzda kişiler kısmına ulaşacaksınız. Tabi o kısmı hiç kişiler kısmı sanıp ta dokunmamıştım.

Şu ana kadar gözlemlediğim kadarıyla kullanıcılar Snapchat’ten alınıp da en çok Instagram’a getirilen ‘hikayeler’ özelliğini beğendiler. Onun dışında “şurayı satın alın da siz de kurtulun, biz de kurtulalım’ gibi bir hava hakim.

Hatırladığınız üzere 2 gün öncesine kadar Youtube‘da da sorunlar vardı. Bakalım ilerleyen günlerde hangi firmalarda sorunlar ile karşılaşılacak.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

“WhatsApp’a Adeta Lanet Yağdı” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR