Kapat

WhatsApp Yüzünden Facebook’a Ceza Kesildi

Anasayfa Teknoloji WhatsApp Yüzünden Facebook’a Ceza Kesildi
facebook-110-milyar-ceza-ödeyecek

Bildiğiniz üzere 2014 yılında 19 milyar dolar’a Whatsapp’ı Facebook satın almıştı. Açıklamaya göre anlaşmada da Facebook yanlış bilgi verdiği gerekçesi ile ceza ödeyeceği ifade ediliyor.

Günümüzde bir çok kişinin kullandığı, vazgeçilmez sosyal ağlardan biri, dünya’nın en büyük mesajlaşma platformu olan Whatsapp’ı satın alan Facebook, anlaşmanın 3. yılında anlaşma esnasında verdiği hatalı bilgilerden dolayı ceza’ya mecbur kaldı.

whatsapp-ve-facebook

Sosyal medyanın satın aldığı WhatsApp ile  kullanıcılarının verilerine ulaşabilmesinin de yolunu bulmuş durumda. Bu sayede kullanıcıların sosyal medya hesapları ile WhatsApp hesapları arasında bağlantı kurarak kullanıcıları tam olarak tanıması sağlanıyor. Ancak 2014 yılında yapılan anlaşma’da Facebook böyle bir kullanımın gerçekleşmeyeceği konusunda bilgi vermesine rağmen, anlaşma kurallarına uymadığı gündeme geliyor. Bu durumun ise Facebook’a pahalıya patladığını söyleyebiliriz. Avrupa Komisyonu tarafından, WhatsApp anlaşmasında Facebook’un doğru bilgi vermemesi nedeni ile şirkete 110 milyon dolar ceza keserken aynı zamanda temyiz kararı da reddedildi. Sonuç olarak Facebook’un her türlü bu tutarı ödemesi zorunlu bir hal aldı.

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR