WhatsApp Web Kullanım Rehberi - DC-Tekno
Kapat

WhatsApp Web Kullanım Rehberi

Anasayfa
Nasıl Yapılır WhatsApp Web Kullanım Rehberi
whatsapp-web-kullanım-rehberi

Whatsapp’ı Android’de kullananların artık sıkıldıklarının farkındayız. Bu yazımızda da size Whatsapp nasıl web ortamında kullanılır anlattık. İşte WhatsApp Web kullanmanın en kolay yolu.

Şu zamanlarda bütün işlerini bilgisayar ortamında veya diğer bir değişle web ortamında yapanların telefonuna bakma zamanları olmuyor. Dolayısıyla WhatsApp Web kullanmak bir çok kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. WhatsApp konuşmalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanızı sağlayan WhatsApp Web uygulamasının nasıl kullanıldığını bu rehberimizde anlatıyoruz. WhatsApp Web kullanmanın artıları/eksileri ve WhatsApp Web’i kullanmanın püf noktaları bu yazımızda.

WhatsApp Web nasıl kullanılır anlatım kısmına geçmeden önce; bilgisayarınızın ve telefonunuzun aktif olarak internet bağlantısına sahip olduğundan emin olun. WhatsApp Web’i eğer şahsi bilgisayarınızda kullanmıyorsanız, işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı unutmayın.

WhatsApp Web‘in iPhone, Android ve Windows Mobile işletim sistemine sahip telefonlar ile çalıştığını ve tüm internet tarayıcılarını artık desteklediğini belirtelim. (Google Chrome, Mozilla Firefox vb.)

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanabilmek aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli olacaktır.

1.Adım: Buradan WhatsApp Web’in sitesine gidiniz.

whatsapp-web-nasil-kullanilir

2.Adım: Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yapın.

3.Adım: WhatsApp uygulamasından Ayarlar menüsünü açın. Bu menüden WhatsApp Web/Masaüstü seçeneğine tıklayın

3.Adım: Açılan ekranda sizden bir QR kod taratmanızı isteyecek.

whatsapp-web

4.Adım: Bilgisayarda açık olan WhatsApp Web sitesine geri dönün ve telefondan kamera yoluyla PC ekranındaki QR kodu taratın.

Her şey bu kadar arkadaşlar. Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra WhatsApp Web‘i kullanabilirsiniz. Ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi eğer şahsi bilgisayarınızda WhatsApp Web kullanmayacaksanız; WhatsApp Web anasayfasında yer alan “Oturumu Açık Tut” seçeneğindeki işareti mutlaka ama mutlaka kaldırın. Şahsi bilgisayarınızda kullanıyorsanız bırakın tik kalsın.

İyi Okumalar!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR