Kapat

WhatsApp ‘Mesajı Geri Alma’ Özelliğini Duyurdu!

Anasayfa
Teknoloji WhatsApp ‘Mesajı Geri Alma’ Özelliğini Duyurdu!
whatsapp-mesajı-iptal-etme-özelliği

Mesaj attıktan sonra pişman mı oldunuz? Artık olmayın, çünkü WhatsApp gönderilen mesajları iptal etme özelliğini kullanıcılara sundu.

Teknoloji insanlar için yapılır ve insanlar da hata yapabilirler. Mesajlaşma uygulamaları söz konusu olduğunda, bazen garip konuşmalara neden olabilecek şeyler yazıp gönderebilirsiniz. Veyahut pişman olunacak tarzda mesajlar. WhatsApp ise bu hatalarımızı düzeltmek için bir fırsat sunacak. Yalnız bu fırsat ne kadar yararlı olacak belli değil. Çünkü bir taraftan bakarsak gönderilen mesajı geri alma gönderen kişinin öz güvenini yitirmesine sebep olabilir. Tabii buda başka bir farklı bakış açısı.

Güncelleme, yanlış alıcıya veya doğru kişiye yanlış mesaj atmanız durumunda iletiyi iptal edip, mesajın gitmemesine olanak sağlayacak.

An itibariyle WhatsApp’ın 2.17.235 Beta sürümünü kullanan geliştiriciler, iptal etme özelliğini WABetaInfo üzerinden kullanabildiklerini duyurdular. Daha sonra pasif hale geçen özellik için şu an bir sunucu güncellemesi ya da Beta sürümü test süreci bekleniyor. Başka bir deyişle son kullanıcılara ulaşmasına çok fazla bir vakit kalmadı.

WhatsApp yayınlanmak üzere olan bu güncelleme için bir blog yazısı da yayınladı. Yazıdaki önemli başlıklar şunlar:

  • Bir mesajı gönderdikten sonra beş dakikalık bir süre içinde geri çağırabilirsiniz. Bu süreden sonra mesajı iptal edemezsiniz.
  • Özelliği kullanmak için, hem siz hem de alıcınız; Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyor olmalıdır.
  • Alıcılar mesajları geri çağırmadan önce görebilirler. İşlem başarısız olursa WhatsApp sizi bilgilendirecektir.
  • Karşınızdaki kullanıcı bir geri çağırma talebinde bulunursa “Bu ileti geri çağrıldı” bilgisini alırsınız.
  • Android kullanıcıları ilgili mesaja basılı tutup, menü düğmesine dokunarak “Geri Al” seçeneğini görecekler. iPhone ve Windows Phone kullanıcıları ise ilgili mesaja basılı tutarak aynı seçeceği görebilecekler.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR