Home / Teknoloji / WhatsApp İki Yeni Özellik Tanıtıldı

WhatsApp İki Yeni Özellik Tanıtıldı

Uygulamanın beta sürümünü kullananlara yeni 2 özellik daha tanıtan WhatsApp, artık sohbet ettiğiniz kişilerle aranızda kaç kez fotoğraf ya da video paylaştığınızı ve bunların ne kadar yer kapladığını öğrenmenizi sağlayacak. Tabi ne işe yarar meçhul. 🙂

WhatsApp, bu aralar güncellemelerine ara vermeden devam ediyor. Uygulamanın 2.17.86 beta versiyonuyla kullanıcılar, birtakım yeni özellikleri ile Whatsapp’ı kullanmaya başlayacaklar.

Gelen güncelleme ile uygulama üzerinden sohbet ettiğiniz bir kişiyle aranızda kaç kez fotoğraf, video alışverişi yaptığınızı öğrenebileceksiniz.

Bu özelliğin dışında “size” yani boyut adıyla bir bölüm daha geldi. Bu bölüm üzerinden yaptığınız sohbetlerin telefonunuzda ne kadar alan kapladığını öğrenebileceksiniz. Bu konuşmaların içerisinde fotoğraf ya da video gibi paylaşımların boyutları da gözükecek.

Bu iki yeni özellik, şaşırtıcı bir şekilde şimdilik Windows 10 Mobile ve Windows Phone 8.1 platformları için kullanıma geçti. Android ve iOS içinse (Android’in de öncelikle beta sürümüne gelecektir.) yakın bir zaman içinde kullanıma geçeceğini düşünüyoruz.

WhatsApp’ın sürekli güncelleme getirmelerini nasıl karşılıyorsunuz ?

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

About Ercan Asilzade

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Check Also

Yeni Macbook Air ve iPad Pro Alınır Mı?

Apple yeni cihazlarını kısa süre önce tanıttı ve satışa sunmaya başladı bile. Apple Türkiye ise …

8 comments

  1. Bence çok mantıklı bir özellik şahsen ben medyaları pek saklama taraftarı değilim ve boyut olarak ne kadar büyüklükte bir dosya sakladığımı bilmek isterim.

  2. Facebook aldıktan sonra whatsapp epey bi gelişti. Ellerine sağlık.

  3. Bence boyut özelliği güzel olmuş telefon hafızasında fazla yer kaplayan gereksiz fotoğrafları silme vakti geldi bence , bilgilendirme için teşekkürler 🙂

  4. Deniz Işın Coşkuner

    Teşekkurler 🙂

  5. Gayet güzel bir özellik. Fakat farklı uygulamaların aynı özelliklerini eklemek artık mobil uygulama camiasında bir gelenek haline geldi.

  6. Bence bu güzel bir uygulama fakat bence olması gereken şu. Ekstradan yani eklemeleri gereken. Bir kişiyle toplamda kaç kere mesajlaşmışız yani mesajlarımnızı toplamını sayacak bir algoritma ile güncelleme getirseler harika olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.