WhatsApp'ı İnternetsiz Kullanmak Mümkün! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

WhatsApp’ı İnternetsiz Kullanmak Mümkün!

Anasayfa
Nasıl Yapılır WhatsApp’ı İnternetsiz Kullanmak Mümkün!
internetsiz-whatsapp

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanmak için illaki İnternet olması gerekmiyor. İnternet’sizde WhatsApp kullanmak mümkün.

WhatsApp’ın aldığı son güncelleme ile Wi-Fi veya Hücresel Veri bağlantısının olmadığı zamanda WhatsApp’tan gönderilen mesajlar, aktif internet bağlantısı olana kadar uygulamada kalıyor, daha sonra kullanıcıya gönderiliyor. Lakin bunun haricinde gelen bilgilere göre; İnternet’siz WhatsApp kullanabilmek mümkün.

Peki ya nasıl? Öncelikle internetsiz WhatsApp kullanabilmeniz için anlatacağımız 5 adımı uygulamanız gerekiyor. Bu özelliğin şuan için sadece Android cihazlarında olduğunu belirtmekte fayda var. Lafı fazla uzatmadan direk adımları uygulamaya geçelim;

1) Android cihazınızdan ilk olarak Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.

2) Girdiğiniz Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayınız.

3) Karşınıza çıkan Erişim Noktaları Adları ekranında sağ üstte yer alan ‘Ekle’ seçeneğini seçin.

4) Bu adımda açılan ekranda bazı bilgileri doldurmanız gerekiyor. Aşağıdaki bilgilere göre ekranı doldurunuz.

– İsim: WhatsApp APN: internet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080

5) Tüm bu işlemler sonlandıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktaları Adları bölümünden WhatsApp’ı seçmeniz gerekiyor.

Android için kullanımı anlattık. İnternetsiz WhatsApp’ın iOS’ta neden olmadığına dilerseniz açıklık getirelim. iOS‘ta Ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamadığı için İnternet’siz WhatsApp uygulamasından ne yazık ki faydalanamayacaklar.

Bu işlemlerin ardından telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor fakat GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüz takdirde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR