Home / Nasıl Yapılır / WhatsApp Hesabını Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp Hesabını Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp kullanmayı herhangi bir sebepten dolayı bırakmak veya artık kullanmamak isteyenler ama nasıl hesabımı silerim diye endişe edenler. Endişe etmenize gerek yok. Size anlatacağımız birkaç adımı uygulayarak WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Kurulmuş olan o gruplardan gelen spam mesajlar, tahrik edici, rahatsız edici mesajlardan sıkılanlar eminiz ki WhatsApp kullanmayı artık istemiyorlar. Siz o gruplardan çıksanız bile sonrasında insanlar sizi yine gruba ekleyecek ve döngü böyle devam edecektir. Yani işin aslı sorunu kökünden halletmekten geçiyor. Gerekli gördüğünüz ve bağı koparmamak istediğiniz kişilerle iletişim kurmak için diğer uygulamaları kullanmak ve ardından WhatsApp hesabını kalıcı olarak silmek sizin için daha iyi bir fikir olabilir. WhatsApp kullanmayı bırakmak bir hayal kırıklığı olabilir fakat dünyanın sonu değil.

İşte WhatsApp Hesabını Kalıcı Silmek İçin Uygulayacağınız Adımlar:

WhatsApp hesabını silme

1) WhatsApp uygulamasını girin ve Ayarlar sekmesine gidin.

iOS işletim sisteminde ayarlar kısmı, uygulamanın ana ekranının sağ alt köşesindedir.

Android işletim sisteminde ayarlar kısmı, ana ekranın sağ üst köşesindeki üç noktanın içinde gizlidir.

Windows Phone işletim sisteminde diğer (üç yatay nokta) düğmesine dokunun ve Ayarlar’a dokunun.

2) Hesap’a dokunun.

3) Hesabımı Sil’e dokunun.

4) Telefon numaranızı girin ve Hesabımı Sil öğesine dokunun.

WhatsApp’ı iPhone, Android, Windows Phone veya diğer cihazlarda kullansanız da, bu WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silecektir. Önceki telefon numaranızla yeni bir WhatsApp hesabı oluşturmaya çalışırsanız unutmayın ki eski verilerden hiçbirine erişim sağlayamayacaksınız.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

About Ercan Asilzade

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Check Also

Twitter’da Doğum Tarihi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Twitter geçtiğimiz günlerde, doğum günü kutlama uygulamasına, geçtiğini duyurmuştu. Bu konumuzda, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu, doğum tarihi değiştirme konusuna değineceğiz. Doğum …

One comment

  1. Çok gerekli bir konuya değinmişsiniz fakat WhatsApp’sız bir hayat olamaz bence ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.