Kapat

Webmaster Eklentileri – Chrome ve Firefox

Anasayfa
Seo Webmaster Eklentileri – Chrome ve Firefox
firefox-chrome

Sizde Chrome ve Firefox tarayıcılarından birini kullanıyorsanız aşağıda paylaştığımız eklentiler işlerinizi daha rahat hale getirebilir.

1. Web Developer

Bu eklentiyi bir numaraya koymazsak olmazdı. İsminden de tahmin edeceğiniz gibi web geliştiricileri için hazırlanmış bir eklenti. Bu eklenti sayesinde CSS, JavaScript, Popup ve Çerezleri etkisiz kılabilirsiniz. Özellikle CSS ile ilgili birçok özellik barındırıyor. Site içerisinde kullanılan fontları, yazı tiplerini, renk kodlarını vs. rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kısaca eklenti bir sitede ne merak ediyorsanız önünüze seriyor.

2. Alexa Toolbar

Alexa web aleminde bilinen en iyi web trafik istatistikleri sitelerinden biridir. Sitenizin dünya ve Türkiye içerisindeki sıralamasını, hızını, linklerini ve birçok bilgiyi bu tarayıcı eklentisiyle görebilirsiniz.

3. Empty Cache Button

Özellikle sitenizde yapılan değişiklikleri, tarayıcıların ön bellek (cache) kullanması sebebiyle görüntülemekte sorun yaşayabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde ön belleği temizleyebilir ve bu sorunu halledebilirsiniz.

4. Built With

Bir WordPress sitede dolaşıyorsanız veya bir sayfanın hangi araçlar kullanılarak hazırlandığını merak ediyorsanız bu eklenti tam size göre. Bu eklenti bir sayfa hangi sistemle hazırlanmış, hangi eklentiler kullanılmış, nerede barındırılıyor, hangi SSL sistemini kullanıyor gibi merak edilen yüzlerce soruya cevap veriyor.

5. Disconnect

Bu eklenti yüklemek istediğiniz web sayfasında gereksiz ne varsa engelleyerek sayfanın daha hızlı yüklenmesine olanak sağlıyor. Üstelik gizliliğinizi ve güvenliğinizi de korumaya yardımcı oluyor. Dolaştığınız sitelerin sizin hakkında bilgiler toplamasını engelliyor. Biraz istatistik olarak bahsedersek; eklentinin % 27 civarında sayfaları daha hızlı yüklediği belirtilmekte.

 

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR