Uzun Süredir Beklenen Telefon: Nokia 9’un Özellikleri - DC-Tekno
Kapat

Uzun Süredir Beklenen Telefon: Nokia 9’un Özellikleri

Anasayfa
Mobil Uzun Süredir Beklenen Telefon: Nokia 9’un Özellikleri
nokia-9-özellikleri-netlik-kazandı

Girdiği testlerle kullanıcıları ve rakip firmaları kendine hayran bıraktıran Nokia 9’un özellikleri, yayınlanan birkaç raporla belli oldu.

TA-1004 model numaralı HMD Global tarafından üretilen telefonun özellikleri, ajans tarafından yayınlanan bir dizi test raporuyla ortaya çıktı. Rapor, telefonun Finlandiya’da tasarlandığını doğruladı. Öte yandan telefonun Amerika’daki tüm önemli mobil servis sağlayıcılarının ağlarıyla çalıştığını da ortaya koydu.

Önceki haftalarda hatırlayacağınız üzere cihaz bir sürü teste tabi olmuştu. Ama özellikleri artık eskisi gibi saklanmıyor. Telefonun işletim sisteminin, Nokia’nın asla ve asla geçmeyeceğini söylemesine rağmen, Android olduğunu görüyoruz. Telefonda gelecek olan Android’in nispeten sade ve Google’ın her yerde bulunan işletim sisteminin stok sürümüne benzer olacağı düşünülüyor.

Nokia 9 modelinin bütün özellikleri neredeyse belli oldu diyebiliriz. İşte raporlara göre, Nokia 9’un özellikleri:

  • 4GB RAM
  • Snapdragon 835
  • 256GB’a kadar microSD desteği
  • GSM ve CDMA bant desteği
  • NFC ve Bluetooth 4.2
  • Dahili en az 32GB hafıza
  • Android 7.1.1 Nougat

Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6, Amerika’da daha çok eyaletlere öncelik verilecek şekilde dağıtılırken, Nokia 9’un sadece Amerika’ya öncelik verilerek değil bütün Dünya çapında eş dağıtılması bekleniyor. Öte yandan piyasaya bomba gibi oturacak olan modelimiz Nokia 9’un 6GB veya 8GB RAM’li versiyonlarının ise hangi ülkelerde satışa sunulacağı henüz belli değil.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR