Uzay Treni Solar Express - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Uzay Treni Solar Express

Anasayfa
Uzay Uzay Treni Solar Express

Uzay Treni

Charles Bombardier isimli kanadalı girişimci, adını Solar Express  koyduğu varsayımsal bir uzay treni konsepti yarattı. Yolcularını yada kargosunu gezegenler arasında taşıma amaçlı treni gelin yakından inceleyelim.

Solar Express’in 1 saniyede 3.000 km hızla yol alması hedefleniyor. Mars’a gitmesi 2 günden daha az süren uzay treni, 50 metre uzunluğa sahip. Silindirik yapılardan oluşturulmuş olan  tren besleme roketi kullanacağı için yakıt ihtiyacı günümüz roketlerine göre çok çok az. Gezegenlerin çevresindeki çekim etkisi ile gezegen yakınlarından geçerken daha da hızlanacağı için yakıtın daha az ve ölçülü kullanılacağı düşünülüyor. Bir defa harekete  geçtiğinde bir daha hiç durmadan yol alabileceği düşünülen Solar Express sistemi ile gezegenler arasında  yolculuk etme hayali gerçek olabilir. Hatta gelecekte Mars’ta kurulacak olan  koloniye yollanacak kargo da Solar Express ile taşınabilir. Ancak halen hedeflenen hıza nasıl ulaşacağı ve saniyede 3.000 km hız yapabilen bir aracı nasıl kontrol edeceğimiz ile ilgili teknik konularda bir netlik bulunmuyor. Şimdiden popüler olan Solar Express’in kısa süre içinde hayalden gerçeğe dönüşmesini umud ediyoruz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR