Ülkemizde Kadın Mobil Oyuncu Sayısı, Erkek Mobil Oyuncu Sayısından Daha Fazla! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Ülkemizde Kadın Mobil Oyuncu Sayısı, Erkek Mobil Oyuncu Sayısından Daha Fazla!

Anasayfa
Oyun Ülkemizde Kadın Mobil Oyuncu Sayısı, Erkek Mobil Oyuncu Sayısından Daha Fazla!
kadın-oyuncular

Şaşırtıcı ama Türkiye’de kadın mobil oyuncu sayısı erkekleri geçti. Nielsen ve AdColony’in yaptığı araştırmalara göre, Türkiye’deki mobil oyuncuların %51.6’sı kadınlardan oluşmakta.

Kuşkusuzdur ki her geçen gün Dünya üzerinde mobil oyuncu sayısı artmakta. Türkiye’de ise mobil oyuncu sayısı 24 milyonu geçmiş durumda. AdColony ve Nielsen aralarında İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin bulunduğu toplam 12 şehirde oyuncu profillerine dair bir araştırma yaptı. Çıkan sonuçlar şaşırttı. Çünkü neredeyse ülkemizde herkes mobil oyun oynamakta.

Araştırmaya göre Türkiye’de bulunan her 2 insandan birisi mobil oyun oynamakta. Şaşırtan bir diğer durum ise yaşlısıyla genciyle herkesin mobil oyun oynamakta olması. Ankete katılan katılımcılardan 15-17 yaş grubunun %90.1’i, 45 yaş üzerinin ise %78’i mobil oyun oynuyor.

Anketlerden yola çıkacak olursak ülkemizdeki kadınlar erkeklere nazaran mobil oyunları daha çok oynamakta. 12 ildeki araştırmaya göre mobil oyun oynadığını söyleyen katılımcıların %51,6’sı kadın. Kadınlara neden mobil oyun diye sorduğumuzda zaman geçirmek cevabını alırken, erkekler ise stres atmak için mobil oyunları tercih ettiklerini söylüyorlar.

Diğer bir araştırma konusu ise mobil oyun oynayanlar günün yarım saatini mobil oyunlara harcadıklarını belirtiyorlar. Bu zaman diliminin çoğunu ise toplu taşıma araçlarında veya evlerde geçirdiklerini belirtiyorlar.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR