Uber CEO’su Travis Kalanick İstifa Etti - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Uber CEO’su Travis Kalanick İstifa Etti

Anasayfa
Teknoloji Uber CEO’su Travis Kalanick İstifa Etti
travis-kalanick

Uber’de Şubat ayında medyaya yansıyan cinsel taciz iddiaları sonucunda şirketin kurucusu ve CEO’su, Travis Kalanick daha fazla dayanamadı ve istifa etti.

New York Times raporlarına göre Uber’in başta gelen 5 önemli yatırımcısı “Moving Uber Forward” (Uber’i İleriye Taşımak) isimli bir mektup yayımladılar ve Travis Kalanick’i istifa etmeye çağırdılar.

Kalanick ise saatlerce süren görüşme ve sert tartışmaların ardından istifasını iletti: “Uber’i dünyadaki her şeyden çok seviyorum ve kişisel hayatımın bu zor anında Uber’in dağılmasını izlemek yerine, eski günlerine dönebilmesi için yatırımcıların talebini kabul ettim.”

Bazı haber şirketlerine göre yöneticilik koltuğunda bulunamayacak Travis Kalanick, bunun yerine yönetim kurulunun bir üyesi olarak şirkette kalmaya devam edecek.

Kalanick, geçen hafta eski şirket kültürüne ilişkin bir raporun yayınlanmasının ardından ayrılma sinyalleri vermişti. Ayrıca bir aile trajedisi ve şirketteki iç meseleleri işaret ederek çalışanlarına bir mektup yazmıştı: “... Yeni toprağa gömdüğüm annemi üzmemek için biraz zaman ayırmaya ihtiyacım var.  Dünya standartlarında bir liderlik ekibi kurmaya odaklanarak çalışmalarıma devam edeceğim.”

Uber’de yaşanan skandallar ve şirketin yaklaşık 1 yıldır bitmek bilmeyen iç ve dış krizler silsilesine bakacak olursa Travis Kalanick’in beklenenden daha uzun süre yönetimde kaldığını söyleyebiliriz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR