Kapat

Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor!

Anasayfa
Teknoloji Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor!
twitter-otomatik-gece-modu

Twitter’ın bir süredir aklında olan, ilk olarak Android uygulamasına ekleme kararı aldığı gece modu artık gerekli olduğu vakitlerde otomatik olarak çalışacak.

Gece saatlerinde ya da karanlıkta akıllı telefon kullanırken ekran parlaklığı yüzünden gözlerimiz bir hayli rahatsız oluyor. Akıllı telefonlar artık ekran parlaklığını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlasa da, uygulamaların bembeyaz ve parlak kullanıcı arayüzlerine engel olamıyor, ve buda kullanıcıları rahatsız ediyor.

Dünyanın önde gelen sosyal ağlarından, Twitter bu problemi çözebilmek adına bir süre önce mobil uygulamalarında “Gece modu” dönemini başlattı. Menüden aktif ettiğiniz anda uygulamanın arkaplanı koyulaşırken, yazılar beyaz renge dönüşüyor.

Otomatik Gece Modu!

Fakat Twitter bununla da yetinmeyerek bu özelliği bir kez ayarlayıp bir daha aklınıza dahi gelmeyecek hale getirmek istiyor. Şimdilik beta testine katılanlara sunulan yeni özellikle birlikte “Otomatik Gece Modu” dönemi başlıyor.

Bu modu aktif ettiğinizde uygulama gün batımında ve gün doğumunda uygulamayı otomatik olarak gece moduna alıp tekrar normale döndürecek. Güncellemenin çok yakında tüm Android kullanıcılarına sunulacağını ve Twitter 7.2 sürümüyle birlikte standart hale geleceğini de unutmadan söyleyelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR