fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler

Anasayfa
Eğlence Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler
the walking dead

Türkiye‘de 2016 yılında en çok izlenen yabancı diziler belli oldu.

Son yıllarda ücretli kanallarla birlikte internet ortamında bir çok etkenle birlikte Türkiye‘de yabancı dizi izlenme oranları iyice artmış durumda. Hatta sosyal medyada, özellikle Facebook üzerinde hayran sayfaları ve grupları görebiliyoruz bu demek oluyor ki, bir çok dizinin büyük bir hayran kitlesi var. Diziler sezonlara göre izlenen değişikliği gösterdiği için sabit bir tablo göremeyiz bu nedenle bu veriler 2015-2016 yılına ait internet üzerindeki aramalara göre yapılmış olarak en yakın sonuçlar diyebiliriz.

1- Game of Thrones

landscape-1463606615-maxresdefault

Dizi başladığından bu yana dünya genelinde ve Türkiye’de çok beğenilmiş ve halada büyük aktif kitlesi olmaya devam ederken bu durum istatistiklere de yansımış durumda. Game of Thrones istatistiklere göre Türkiye’de 6 Milyon 800 bin kere, dünyada ise 91 milyon kere aranmış.

2- The Walking Dead

the-walking-deadin-sezon-finalinde-kimin-olme-ihtimali-var_131026044017660890

Türkiye’deki kitlesine bakılırsa sosyal medyadan hayran sayfaları ve kapalı gruplarda görüleceği gibi ne kadar Türk takipçisi olduğu açıkça ortada. Hatta 7.sezonun başlangıcı izlenme rekorları kırmış ve 7.sezon 1.bölüm için dizi oyuncularının bile Negan tarafından farklı bölümler çekilerek teker teker öldürtülmüş ve dışarıya hiç bir spolier kaçmayarak merak uyandırmıştı. The Walking Dead istatistiklere göre ülkemizde 4 milyon 600 bin, dünyada ise 75 milyon arama gerçekleştirilmiş.

3- Teen Wolf

teen-wolf-iptal-edildi-2016

Diğer ülkelere bakılırsa ülkemizde çok izlendiği görülen, fakat dünya ile ülkemizdeki istatistiklere bakılırsa dünya genelinde fazla ilgi duyulmamış denebilir. Teen Wolf istatistiklere göre ülkemizde 4 milyon, dünyada 39 milyon arama gerçekleştirilmiş. Orantılara bakılırsa dizinin en çok izleyen ülkelerinin en başlarında denebilir.

4- The Flash

the-flash

Kısa sürede büyük başarı elde eden dizi, 2015 yıllarının başlarında çıkmasına rağmen kısa sürede harika bir kitleye sahibi olmuş. The Flash istatistiklere göre ülkemizde 2 milyon 550 bin, dünyada 31.9 milyon arama gerçekleştirilmiş.

5- Arrow

tova5

Son zamanlarda ülkemizde yavaş yavaş kitle kaybederken, popülerliği de gittikçe düşüyor. Dünya listesinde 3.sırada yer almasına rağmen geçtiğimiz yılların istatistiklerine göre büyük düşüş yaşıyor. Dizi istatistiklere göre ülkemizde 2 milyon 200 bin, dünyada 41 milyon arama gerçekleştirilmiş.

Biz bu makalemizde en çok tercih edilen 5 diziyi ele aldık. Eğer makalemiz hoşunuza gittiyse lütfen bize yorumlarınızla bildirin.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

“Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler” üzerine 1 yorum

  1. Emre Timur says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR