Türkiye’nin Nüfusu 2050 Yılında Ne Kadar Olacak? - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Türkiye’nin Nüfusu 2050 Yılında Ne Kadar Olacak?

Anasayfa
Karşılaştırma Türkiye’nin Nüfusu 2050 Yılında Ne Kadar Olacak?
2050-yılında-Türkiye-nin-nüfusu

Birleşmiş Milletler’e göre 2030 yılında dünyanın nüfusu 8,6 2050 yılında ise 9,8 milyar olacak. Peki 2050 yılına geldiğimizde Türkiye’nin nüfusu ne kadar olacak?

Birleşmiş Milletler (BM), mevcut gidişata göre hazırladığı Dünya Nüfus Tahmini Raporu’nun bu yılki güncellemesini açıkladı.

Açıklanan bu rapora göre dünyanın nüfusu şu an 7,6 milyar seviyesinde ve her yıl, bu nüfusa 83 milyon kişi ekleniyor. Fakat bu tahminlere göre nüfusun artış hızında bir yavaşlama gerçekleşecek.

Hazırlanan raporun Türkiye kısmına baktığımızda bizleri şaşırtıcı bilgiler bekliyor. 2050 yılında 95 milyonu geçeceği öngörülen Türkiye’nin nüfusu, 2058 yılından itibaren ise azalmaya başlayacak ve 2100’de 85 milyon civarına kadar düşüşe geçecek.

Bunun dışında yaşlı nüfusun her yıl giderek artış göstermesi bekleniyor. Dünya 60 yaş ve üzeri nüfusu şuan 962 milyon civarında gözükürken , 2050’de ikiye, 2100’de ise üçe katlanacak ve 3,1 milyar civarında görülecek.

Raporda yer alan tahminlerden bir kısmı şöyle:

  • Hindistan, 2024 yılında 1,4 milyar nüfusa ulaşarak Çin’i geçecek.
  • Nüfusu en hızlı şekilde artan ülke olan Nijerya’nın 2050’de dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi olması bekleniyor.
  • Afrika’daki 26 ülkenin nüfusu, 2050’ye kadar en az ikiye katlanacak.
  • Az gelişmiş ülkelerin 1 milyar civarında olan nüfusu, 2050 yılında 1,9 milyara ulaşacak.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

2 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR