Kapat

Trump’ın Twitter Takipçilerinin Yarısı Sahte Çıktı!

Anasayfa
Eğlence Trump’ın Twitter Takipçilerinin Yarısı Sahte Çıktı!
trump

Twitter’ı sizden bizden çok kullanan Amerika Başkanı Donald J. Trump’ın Twitter hesabının neredeyse yarısından fazlası sahte takipçilerden oluştuğu ortaya çıktı.

#FakeNewsMedia’dan Amerika Başkanı hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Donald Trump’ın Twitter hesabını bu kadar etkin kullanmasına rağmen, istediği kullanıcı sayısına ulaşamadığı ve hesabın çok büyük bir kısmının bot hesaplardan oluştuğu belirlendi. Başkanın şu anda 31 milyon küsür takipçisi var. Twitter’ı en etkin kullanan Amerika Başkanı olarak tarihe geçen Donald Trump, buna rağmen bir önceki Amerika Başkanı Barack Obama’nın 89.3 milyonluk takipçi sayısına ulaşabilmiş değil. Lakin bu botları atmaya devam ederse ulaşacak gibi.

Trump’ın 31 milyonluk takipçi sayısının çok büyük bir kısmının gerçek kişilerden oluşmadığı, onun yerine botların bulunduğu açıklandı. Trump 3 aylık sürede takipçi sayısında çok düzenli bir artış kazandı, ancak bu artışta bir sıkıntı var. 7 Şubat tarihinden beri 7 milyon takipçi kazanan Amerika Başkanı için bu, son derece kabul edilebilir bir artış. Tuhaf olan ise bu 7 milyonluk takipçi artışının 4 milyonu sahte hesaplardan oluşmakta.

trump-twitter-hesabı

Trump’ın takipçi sayısı 24.1 milyon iken yalnızca 5 milyonu sahte hesaplardan oluşuyordu. Şubat ayında yaşanan artışın ardından yeni takipçilerin %57’si sahte hesaplardan oluştu. Bu listeye göre Trump’ın organik takipçi yüzdesine bakıldığında 16.777.148 kişiye denk geliyor. Bu oran tüm kullanıcı sayısının %51’i yapıyor.

trump-twitter-hesabına-bot-atıyor

Barack Obama’ya baktığımızda ise takipçilerinin %79’unun gerçek olduğu tahmin ediliyor. Trump’a karşı seçim mücadelesi veren Hillary Clinton’un takipçilerinin ise %60’ının organik olduğu düşünülüyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR