Telefonlarımızın pili deniz suyuyla çalışacak! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Telefonlarımızın pili deniz suyuyla çalışacak!

Anasayfa
Teknoloji Telefonlarımızın pili deniz suyuyla çalışacak!

Koreli bilim adamlarınca yürütülen proje deniz suyu ile pil üretimi için çalışmalara başlandığı duyumu alındı.

Akıllı telefon kullanıcıları oldukça fazla onlarda lityum ve iyon pil olan modeller kullanıyor, Bu piller tekrar şarj edilebiliyorken atık olarak oldukça sıkıntı zorluk çıkarabiliyor ve fiyatları da ciddi derecede artışı devam ediyor, bu nedenle de bilim adamları deniz suyu kullanan yeni bir batarya üretimi üzerinde çalışmalar yapılmakta..

İphone ve Tesla Powerwall’ın da kullanmakta olduğu lityum ve iyon piller nüfus artışının kullandığı fosil +kullanışına güzel bir çözüm olacağı ortaya atılsa da lityumun maliyeti henüz hiç kusuru hatası sıkıntısı olmayan bir pilin olmadığını ortaya çıkarıyor. Bu doğrultuda yol katetmeye amaçlayan Güney Kore Ulsan National İnstitute of Science and Technology den tam tamına dokuz bilim adamı bu çalışmalarda deniz suyunu iyi bir pil üretmek amacıyla kullanmak istiyor.

Pil genel olarak sodyum oksitten oluşmaktadır. Lityum iyon pillerden daha az maliyede daha rahat üretildiği biliniyor. Henüz kullanıma tam anlamı ile hazır olmasa da araştırmacıların tam hedefi olan deniz suyunun pillerin kullanımdaki bazı engelleri ortadan kaldırmaktır.

Araştırmacılar deniz suyunun çok ciddi iyi derecede enerji ürettiğini söylüyor. deniz suyunun pil haznesi içinde sürekli akış içinde olmasını dile getiren araştırmacılar, henüz geliştirme aşaması dahi olsa da iyi kaliteli bri çözüm olacağı kesinleştirilmiştir.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR