Telefon Kullanıcılarına Kötü Haber! Wanna Crypt3r Virüsü Her An Bulaşabilir! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Telefon Kullanıcılarına Kötü Haber! Wanna Crypt3r Virüsü Her An Bulaşabilir!

Anasayfa
Mobil Telefon Kullanıcılarına Kötü Haber! Wanna Crypt3r Virüsü Her An Bulaşabilir!
wannacrypt3r-virüsü-yayılıyor

Adını son 3 gündür sıklıkla duyduğumuz Wanna Crypt3r isimli virüs hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Evinizde bilgisayar başında bana bir şey olmaz diye düşünmeyiniz ve önlemlerinizi alınız.

BTK yaptığı açıklamada; ”Biz önlemimizi aldık bize bir şey olmaz” söylemlerini kullansa da ülkemizde mağdur olan binlerce insanlar var ve hatta hatta büyük şirketler. Wanna Crypt3r şuana kadar ortalama 240.000 kullanıcıyı etkisi altına aldı halende almaya devam ediyor.

WannaCrypt3r Her An Android Telefonlara da Bulaşabilir

Bir Twitter kullanıcısı aşağıdaki listeyi paylaşarak Türkiye’de ki kullanıcıları uyardı. Aşağıdaki listede bulunan telefonları ve bu telefonlarda aşağıdaki listedeki bankacılık uygulamalarını kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

WannaCrypt3r-Android-telefonlarada-bulaştı

Bu telefonlarda yukarıda belirtilen bankacılık uygulamalarını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Dünyayı tehdit altına alan bu virüsten korunmak için bilgisayarınızın en son güncellemelerini de yapmanız gerekiyor.

Root işlemi yapılmış akıllı telefonlarda daha hızlı yayıldığı ve kullanıcıyı etkilediği aşikar. Bu yüzden telefonunuzun yazılımını güncellemenizi ve Root erişimlerini kaldırmanızı öneriyoruz.

WannaCrypt3r-Türkiye

Güvenlik yazılım firmaları Antivirüs yazılımlarını sürekli güncelliyor ve bu virüs ile baş etmeye çalışıyor. Her türlü tehdide karşı bir virüs programı kullanmanızı öneriyoruz. İnşallah tez zamanda çözülür.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR