Tek Bir Ses Dosyasıyla iPhone'u Hacklediler - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Tek Bir Ses Dosyasıyla iPhone’u Hacklediler

Anasayfa
Mobil Tek Bir Ses Dosyasıyla iPhone’u Hacklediler
iphone hackleme

Kimliğini açıklamak istemeyen bir hacker, .m4a formatında bir dosyaya virüs yerleştirerek iPhone’u ele geçirdi.

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz yıllarda Windows ve Android işletim sistemlerinde ses dosyalarının içine gizlenen zararlı kodları da çalıştırdığını ve böylelikle ses formatındaki dosyalardan kolaylıkla zararlı yazılımların bulaşmasına altyapı hazırladığını duyuyorduk. Bu kez benzer bir durum da Apple’ın başına geldi.

iPhone-hacking

İsmini paylaşmak istemeyen bir hacker, Zero Day Intiavite isimli bir güvenlik araştırma şirketiyle irtibata geçerek ‘.m4a’ uzantısına sahip ses dosyasına sıkıştırdığı zararlı yazılımın Apple’ın neredeyse tüm işletim sistemleri tarafından okunduğunu söyledi. Özellikle iOS için bu virüs büyük bir tehdit oluştururken Apple, iOS 10.3 güncellemesiyle bu sorunu hızlı bir şekilde çözdü.

Elbette iPhone kullanıcıları multimedya dosyalarını cihazlarına indirerek oynatamadığından dolayı aslında bu konu onlar için büyük bir risk değildi. Yine de yeni iOS 10.3 ile sorunun tamamen önüne geçilmesi tüm kullanıcıların içini rahatlatıyor. Buna bağlı olarak biz de iOS kullanıcısıysanız iOS’in en yeni sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR