fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Supernatural nasıl bir dizidir ?

Anasayfa
Sinema Supernatural nasıl bir dizidir ?

Yaklaşık 7 yıldır izlediğim dizi olan Supernatural dünya genelinde fenomen olmuş bir dizidir. Bu yazımda Supernatural hakkında bilgiler paylaşacağım. Okuduğunuzda eminim ki izlemeyen arkadaşlar diziye başlayacaktır.

Başrollerini Jensen Ackles ve Jared Padalecki’nin üstlendiği efsane dizi 10 .sezonu için hazırlanıyor. Türk dizileriyle karşılaştırdığımız zaman 9 sezon neredeyse imkansız gibi bir şey . Özellikle günümüz Türkiyesinde set saatlerinin fazla olması bunu tamamen engelsiz kılıyor.

Peki Supernatural’in bu kadar çok sevilmesinin nedeni neydi ? Bence bunun en büyük nedeni ana teması korku olan bir dizide yeri geldiğinde güldüren, yeri geldiğinde üzen olayların tamamen bizlere yakın ve samimi gelmesi. Yoksa amacı sadece koku olan bir dizi aynı etkiyi veremez bence. Tabi ki dizi karakterlerinin marjinal isimler olması da diziyi izlememizi sağlayan başlıca unsurlardan biridir. Benim favori karakterim Dean Winchester özellikle ana teması dediğimiz korkunun yanında komedi kısmını çok başarılı canlandırması. Diğer ana karakterimiz Sam Winchester ise daha soğuk daha sevimsiz bir karakteri canlandırıyor bence. Bu görüşüme göre 2 başrol oyunucusunun daha fazla öne çıkanı Jensen Ackles yani Dean Winchester oluyor. Tabi ki 2 ana kahramanımız kadar kaliteli ve dizi için efsane olacak oyuncular ilerleyen sezonlarda diziye katılıyor. Benim favorilerimi de söylemek isterim. Crowley rolünü canlandıran Mark A. Sheppard ve Castiel rolünü canlandıran Misha Collins. Bu 2 karakter dizide Dean ve Sam kadar efsane olmuşlardır.

Diziye başlamayı düşünen arkadaşlar içinde biraz da konusundan bahsetmek istiyorum.

Tabi ki 9 sezon oynamış bir dizinin konusunun sabit kalması beklenemez fakat dizinin başlarken ki konusunu kısaca şöyle açıklayabiliriz. “ Sam’in sevgilisi Jessica 22 sene önce Sam ve Dean’in annesini öldüren aynı doğaüstü varlık tarafından öldürülür. Aynı zaman da 2 kahramanımızın da babaları doğaüstü varlık avına çıkmıştır ve geri dönmemiştir. Böylece iki kardeş hem babalarını aramak hem de doğaüstü varlıkları öldürmek amacıyla ülkenin çeşitli yerlerini gezerler. Dizinin ana konusunu bu şekilde açıklayabiliriz.

Tabi diziyi izlemek isteyen arkadaşlar çeşitli sitelerden temin edebilir. Fakat dizimag’in kapatılmasıyla kaliteli sitelere ulaşmak çokta mümkün değil. Benim sizlere önerim torrent ile indirip izleyebilirsiniz. Diziyle ilgili görüşlerinizi de yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR