Stres Çarkı Bundan Böyle Bazı Ülkelerdeki Okullarda Yasak! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Stres Çarkı Bundan Böyle Bazı Ülkelerdeki Okullarda Yasak!

Anasayfa
Eğlence Stres Çarkı Bundan Böyle Bazı Ülkelerdeki Okullarda Yasak!
stres-çarkı-okullarda-yasaklandı

Amerika Birleşik Devletleti’ndeki bazı eyaletlerde, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde çocukların dikkatinin dağılmasına yol açtığı gerekçesiyle stres çarkı kullanımı yasaklandı.

Son dönemlerde popüler olan ve çocukların elinden düşmeyen stres çarkları için bazı ülkelerde yasaklanma kararı çıktı. ABD bazı eyaletleri olmak üzere İngiltere ve BAE çocukların özellikle okulda dikkatinin dağılmasına yol açtığı gerekçesiyle stres çarkı kullanılması yasaklandı.

Kimilerinin “modern tespih” de dediği stres çarkı her gün daha da fazla yaygınlaşıyor. Ancak uzmanlar çocukların bu oyunları sınıfa sokmaları nedeniyle olumsuzluklar yaşandığını öne sürdü. Habertürk gazetesinde yer alan haberde, çocukların derste stres çarkı ile oynamaya devem ettiğini belirten uzmanlar aileleri de dikkatli olmaya çağırdı.

Peki git gide yaygınlaşan bu Stres Çarklarını Kim Buldu?

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Catherine Hettinger, dünya çapında milyonlarca satan stres çarkını 7 yaşındaki kızını eğlendirmek için yaklaşık 20 yıl önce düşündü. Hatta 8 yıl boyunca da patentini elinde tuttu fakat 2005 yılında yenileme ücreti olan 400 doları (yaklaşık 1413 lira) ödeyemeyince patent boşa düştü.

Stres çarkını bugün üretenler ciddi kâr ederken, 62 yaşındaki Hettinger, mütevazı evinden daha ucuz bir apartman dairesine taşınmış; bağlantısı kopan telefon hattının eski haline gelip gelmeyeceğini ve aracını doğru düzgün çalışır hale getirmek için nasıl para bulacağını düşünüyor.

Ayrıca Catherine Hettinger, bu bulduğu icattan para kazanmıyor haberleri de ortalıkta dolaşmaktadır. İşe bak sen koskoca stres çarkını bul lakin telefonunu yaptıracak paran olmasın. İşte Hayat! 🙂

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 1

“Stres Çarkı Bundan Böyle Bazı Ülkelerdeki Okullarda Yasak!” üzerine 3 yorum

  1. Ali says:
  2. Ege Beşiroğlu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR