Kapat

Sosyal Medya Bağımlılık Testi

Anasayfa
Teknoloji Sosyal Medya Bağımlılık Testi
kadın-ve-bilgisayar-min

New York Üniversitesi Pazarlama Profesörü Adam Alter, verdiği bir röportajda en basit şekilde nasıl sosyal medya bağımlısı olup olmadığımızı anlayabileceğimizi söyledi.

Günümüzde birçoğumuzun sosyal medya bağımlısı olduğu acı bir gerçek. Ancak her bağımlı gibi sosyal medyaya bağımlı olmadığımızı söylüyor, sadece boş vaktimizi sosyal medyada değerlendirdiğimizi düşünüyor ve savunuyoruz. New York Üniversitesi Pazarlama Profesörü Adam Alter ise sosyal medya bağımlısı olup olmadığınızı basit bir şekilde anlayabileceğinizi söyledi. Gelin inceleyelim.

Açık bir şekilde gününün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiren kişilerin zaten bağımlı kabul edilebileceğini söyleyen Alter, bunun yanı sıra herhangi bir işi bitirince hemen sosyal medyaya bakma ihtiyacı duyan kişilerin de sosyal medyaya bağımlı olduğunu söyledi. Şuan okuyucularımızın tedirgin olduğunu hissediyoruz. 🙂

sosyal-medya-uzmanli-77227b1423f70eaa0d33-min

Eğer siz de bir işi tamamlar tamamlamaz sosyal medyaya bakıyor ve sosyal medyada olmadığınız zaman hayattan uzaklaşmışsınız gibi hissediyorsanız haberi verelim; %90 siz de bir sosyal medya bağımlısısınız!

Ancak sosyal medya bağımlılığı çağımızda normal deyip geçmeyin. Bu bağımlılık öyle bir hal alabilir ki, zaman zaman sizde dikkat dağınıklığı gibi çeşitli problemler yaratabilir. Bu nedenle siz siz olun sosyal medyada olabildiğince az vakit geçirmeye çalışın.

Soracaksınız dimi sen neden sosyal medyadasın. 🙂 “İşimiz Bu”

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR