Kapat

Son Kurban Anne Hathaway Oldu! Ünlü Aktrisin Çıplak Fotoğrafları İnternet’e Sızdırıldı

Anasayfa
Eğlence Son Kurban Anne Hathaway Oldu! Ünlü Aktrisin Çıplak Fotoğrafları İnternet’e Sızdırıldı
anne-hathaway-hack

İnternet korsanlarının son kurbanı Anne Hathaway oldu. Ünlü aktrisin çıplak fotoğrafları İnternet’e sızdırıldı.

Ünlü aktrisin çıplak fotoğrafları Tumblr ve Reddit’te paylaşıldı. Sosyal medyada hızla yayılan olay kısa sürede Anne Hathaway’i Twitter’da en çok konuşulan kişi haline getirdi.

Ünlülerin kişisel hesaplarına yapılan siber saldırılar son yıllarda ciddi bir artış gösterdi. En son Nisan ayında dünyaca ünlü pop yıldızı Miley Cyrus, internet korsanlarının kurbanı olmuştu. Biraz geriye döndüğümüzde ise Jennifer Lawrence, Kate Upton ve Kaley Cuoco gibi ünlü isimlerin çıplak fotoğrafları İnternet korsanlarının eline geçmiş ve İnternet’te paylaşılmıştı. Hatta Jennifer Lawrence, geçtiğimiz günlerde bu konunun hatırlatılması üzerine hala İnternet korsanlarına karşı paranoyak olduğunu ve korku duyduğunu belirtmişti. (Riske gerek yok Jennifer Hanım!)

Bu saldırılar ilk başladığında, iCloud güvenlik sisteminin siber korsanlar tarafından aşılarak fotoğrafların ele geçirildiği düşünülmüş, fakat sonrasında iCloud’un API’sinde sınırsız şifre tahmini yapılmasına imkan veren bir açık olduğu anlaşılmıştı.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR