Snapchat Bu Gidişle Batacak! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Snapchat Bu Gidişle Batacak!

Anasayfa
Teknoloji Snapchat Bu Gidişle Batacak!
snapchat-bu-gidişle-batacak

Elde edilen son verilere göre geçtiğimiz gün yaşanan %5’e yakın düşüşle birlikte Snapchat’in hisseleri 17 dolara kadar düştü. Bu düşüşün devamı gelecek gibi gözüküyor.

Bildiğiniz üzere Snapchat tam da Snap Inc. şirketiyle kullanıcılara arz olmaya hazırlanırken Facebook, Snapchat’i popüler kılan ‘Hikayeler’ özelliğini neredeyse aynı mantıkla Instagram platformuna dahil etmiş ve Snapchat’in temellerinin dayandığı özelliği aslında bir bakıma çalmıştı. Peki ya neden dava açılmadı? Elbette bu fikir tamamen farklı kodlarla Instagram’a aktarıldığı için Snapchat, Facebook’a karşı hukuki bir yol izleyemedi. Aslında Facebook’un böyle bir yol izlemesinin sebebi tamamıyla Evan Spiegel’in Mark Zuckerberg’e Snapchat’i satmamasından kaynaklı.

Daha Snapchat, Instagram’ın ‘Hikayeler’ özelliğini kendi platformuna almasının şokunu atlatamadan diğer Facebook şirketleri WhatsApp ve Facebook’un kendi sosyal ağı da bu özelliği kendi platformuna entegre etti. Bu çalışmalardan sonra Instagram’ın ‘Hikayeler’ özelliği sıkça kullanılır hale gelirken Snapchat aktifliğini kaybetti. Bir süre sonra yine ek özelliklerle durumu toplarlayan Snapchat, Snap Inc. isimli şirketiyle kullanıcılara arz edildi.

Kullanıcılara arzından sonra 17 dolardan işlem görmeye başlayan Snapchat hisseleri 24 dolara kısa bir süre içinde yükseldi ve halka arzından sadece bir hafta sonra şirketin hisseleri 30 dolara dayandı. Her şey tekrar yoluna girmiş gibi gözükürken Snapchat, beklemediği bir düşüş yaşamaya başladı ve dün yaşanan %4’ün üstünde bir düşüşle Snapchat hisseleri 17 dolara gerileyerek baştaki rakama tekrar geri döndü.

Aslında böylelikle Snapchat’i satın almak isteyince satın alamayan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Snapchat’i bitirme planları istediği gibi işlemiş oldu. Tabii Snapchat için hala hiçbir şey bitmiş değil. Şirket eğer hızlı bir atılımla reklam gelirlerini arttırırsa tekrar sektörel olarak başarısını sürdürebilir. Yani Evan Spiegel Mark Zuckerberg’e karşı pes etmemeli.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR