SMS Dolandırıcılığına Alet Edilen Son Şirket BİM Oldu - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

SMS Dolandırıcılığına Alet Edilen Son Şirket BİM Oldu

Anasayfa
Teknoloji SMS Dolandırıcılığına Alet Edilen Son Şirket BİM Oldu
sms-dolandiriciligina-bu-sefer-alet-edilen-sirket-bim-oldu

Bunu da yaptılar! SMS dolandırıcılığına alet edilen son şirket Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden BİM oldu.

Dolandırıcılar, EFM adlı SMS servisinden kullanıcılara “BİM’den 300 TL değerinde hediye çeki kazandınız, 24 saat içinde müşteri hizmetlerini arayınız,0888298****” şeklinde bir mesaj gönderiyorlar. Numarayı aradığınızda ise telefon faturanızdan belirli bir miktar parayı kendi hesaplarına aktarmış oluyorlar. Yani bu numaraya kananlar maalesef ayakta uyuyorlar.

Dolandırıcılar, büyük markaların isimlerini ve SMS formatlarını kullanarak bilgilerinizi çalmaya çalışırlarken utanmadan birde değişime ayak uydurup bilinen numaraları bırakarak yerine yenilerini bulmaya çalışıyorlar. ‘Cep telefonu kazandınız’, ‘Adınıza tanımlanmış hediyeyi almak için …’ şeklinde gelen ve bilgilerinizi isteyen SMS’leri gördüğünüzde bunlara kesinlikle itibar etmemenizi bastıra bastıra dile getiriyoruz.

bim-dolandırıcılığı

Emniyet Genel Müdürlüğü de SMS dolandırıcılığına karşı sık sık yukarıdaki gibi kısa mesajlarla bilgilendirmede bulunuyor. Lütfen bu önerileri dikkate alınız!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR