fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Siteyi Başka Birinden Teslim Aldıktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler

Anasayfa
Wordpress Siteyi Başka Birinden Teslim Aldıktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler
siteyi-başka-birinden-teslim-aldıktan-sonra-mutlaka-yapılması-gerekenler

WordPress açık kaynak kodlu ve kurulumu, kullanımı, yönetimi kolay bir içerik yönetim sistemidir.

Sitenizi 3. şahıs veya firmalara kurdurduktan sonra yada bir kişi veya kurumdan bazı şifrelerinizi vererek yardım aldıktan sonra makalemizde yazdıklarımızı mutlaka yapın.

Sitenizi Başkası Kurduysa;

Site kurulumu için mutlaka FTP, cPanel veya Plesk hesabını vermiş olabilirsiniz veya bunları da kurulumu yapacak kişi sizin adınıza satın almış olabilir. Site teslim alındıktan sonra öncelikle, mutlaka Admin şifresini değiştirin. Daha sonra sunucu için kullanılan panel (cPanel, Plesk vb) şifresi ile FTP şifresini değiştirin. Ayrıca veritabanı şifresini de değiştirerek site ana dizininde bulunan wp-config.php dosyasına bu yeni şifreyi yazın. Aksi takdirde siteniz veritabanı hatası verecektir.

Yardım Almak İçin Şifrenizi Paylaşmayın;

Eğer sitede bir problem yaşadıysanız Admin yani Yönetici şifresini vermeyin, yardım edecek kişiye yeni bir kullanıcı oluşturun ve oluşturacağınız bu yeni hesabın bilgileri ile yardım etmesini sağlayın. İşiniz bittiğinde de bu hesabı silin. Böylece siteniz üzerinde tüm haklara sahip olan ve dilediğini yapabilecek Admin hesabını korumuş olursunuz.

Mutlaka Ama Mutlaka Yedek Alın;

Hem yapılan hatalardan geri dönmenin, hem sitenizin maruz kalabileceği saldırılar sonucu geri dönüşün, hem de yukarıda anlattıklarım sebebi ile yaşama ihtimaliniz olan mağduriyetleri önlemenin en kolay ve ucuz yolu yedek almaktır. Bir site hazırlamak ve orada yazmak ne kadar zor, zahmetli, bir o kadar da değerli bir iştir. Bu değerinizin bir saniyede yok olmasına izin vermeyin!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Siteyi Başka Birinden Teslim Aldıktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler” üzerine 1 yorum

  1. Berat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR