Siteye Gelen Kullanıcılar Sitede Nasıl Tutulur? - DC-Tekno
Kapat

Siteye Gelen Kullanıcılar Sitede Nasıl Tutulur?

Anasayfa
Nasıl Yapılır Siteye Gelen Kullanıcılar Sitede Nasıl Tutulur?
seo-web-tasarim-min

Siteye gelen kullanıcıların sitede uzun süre kalması çok önemlidir. Yazımızda hemen çıkma oranını düşürme taktiğini ele alacağız.

Google ziyaretçi ne kadar sitede kalıyor neler yapıyor gibi bir çok konuya önem veriyor. Ziyaretçi sitenizde ne kadar kalırsa ve içeriklerine ne kadar bakıp kontrol ederse bu sizin için o kadar faydası olur.

Peki ziyaretçiyi sayfada nasıl tutabiliriz? Ziyaretçiler nelere önem veriyor. Sitenizi daha kaliteli yapmak için bu tip konulara da önem verip uygulamanız gerekiyor. Eğer uzun vadede bir gelişim göstermek ve sitenizin kalitesini gerçekten ortaya koyup güzel işler yapmak istiyorsanız SEO ve ziyaretçilerinize önem vermelisiniz.

Seo-wikipedia

Hemen çıkma oranı için temel 3 madde söyleyeceğim:

1. Ziyaretçilere kaliteli, akıcı ve anlaşılır bir yazı sunmak.

2. Site tasarımı kaliteli, göz yormayan, yazıların kolayca okunabileceği şekilde olsun. Bu sayede kullanıcı hemen sitenizden çıkmaz.

3. Yazınız sade olmasın. Yani yazınıza video, resim gibi görsel efektler ekleyin. Bu size ne kazandırır? Kendi adıma söyleyeyim sadece yazının olduğu bir içerik gözümü yorar, dikkatimi çekmez ve okumam.

Yukarı da vermiş olduğum 3 maddede önemli noktalara değindik. Bu maddeleri uygularsanız sitenize gelen kullanıcıların hemen çıkma oranı düşecektir.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

3 0 0 0 0 0

“Siteye Gelen Kullanıcılar Sitede Nasıl Tutulur?” üzerine 1 yorum

  1. personal trainer says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR