Sitenizin Herhangi Bir Kısmına Facebook Beğen Kutusu Ekleme - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Sitenizin Herhangi Bir Kısmına Facebook Beğen Kutusu Ekleme

Anasayfa
Nasıl Yapılır Sitenizin Herhangi Bir Kısmına Facebook Beğen Kutusu Ekleme
siteye nasıl facebook beğeni butonu eklenir

Her webmaster bilir ki sitesinin sosyal medya hesapları olması lazım. Sebebi ise sosyal medya herhangi bir website için en önemli hit çekme araçlarından, etkenlerden biridir.

Dolayısıyla sitenize facebook beğen kutusu eklemek için ilk önce bir facebook sayfanız olması gerekir, çünkü beğenilen bir facebook sayfasıdır. Sayfanız yok ise hemen facebook üzerinden bir sayfa oluşturun. Ardından https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin adresine tıklayarak, facebook beğen kodlarınızı alacağınız sayfayı açın.

facebook beğeni kutusu

Burda karşınıza çıkan alanlardan 2 alana dikkat etmeniz gerekir. Üstteki ekran görüntüsündeki gibi

  • URL to like: Bu alana facebook sayfanızın url yani bağlantı adresini yazmalısınız. Örnek olarak kendi firmamızın facebook sayfasının url adresi ekran görüntüsünde girilmiştir.
  • Width: Bu alan da oluşturacağınız beğen kutusunun genişliğidir. Eğer sitenizde sol veya sağ bloklarınızda kullanacaksanız o zaman 200 px gibi bir değer girebilirsiniz. Eğer ekledikten sonra büyük geldiğini düşünürseniz 190 veya 180 olarak tekrar kodunuzu düzenleyip yeniden ekleyebilirsiniz.

Ardından sayfanın sol altındaki Get Code butonuna tıklayın, karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir.

facebook beğeni kutusu siteye ekleme

Bu kısımda kırmızı ile işaretlediğim IFrame kısmına basacağız. Karşımıza gelen kodu kopyalayacağız.

facebook beğendirme kutusu

Ve ardından kodu sitemizde hangi kısma eklemek istiyorsak ekliyoruz. Biz size şimdi sidebar kısmına eklemeyi göstereceğiz.

İlk önce wordpress admin panelimizden Görünüm >> Özelleştir kısmına giriyoruz ve ardından Bileşenler kısmına tıklayıp Sidebar kısmını seçiyoruz. Sonra ise sidebar kısmına Metin bölümü ekliyoruz. Bu kısma kopyaladığımız kodu yapıştırıyoruz.

siteye facebook kodu ekleme-min

Herşey bu kadar arkadaşlar. Makalemizi beğendiyseniz yorumlarda belirtmeyi unutmayınız. İyi Günler.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

“Sitenizin Herhangi Bir Kısmına Facebook Beğen Kutusu Ekleme” üzerine 1 yorum

  1. Gökmen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR